přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

11. března 2004, 19:45

Britský atlet Macey vážně uvažuje, že skončí s desetibojem

Britský atlet Dean Macey zvažuje, že v šestadvaceti letech skončí s desetibojem.

Důvodem jsou problémy s Achillovou šlachou a stehenními svaly, kvůli kterým se Macey nemůže důkladně připravit na olympijské hry. Pokud se prý do Atén nekvalifikuje, najde si práci, bude trénovat po večerech a začne se specializovat na skok daleký.

Českým vícebojařům Romanovi Šebrlemu a Tomáši Dvořákovi by tak ubyl jede ze soupeřů. Macey má osobní rekord 8603 bodů, s nímž získal bronz na mistrovství světa v Edmontonu v roce 2001. Od té doby však stříbrný medailista z mistrovství světa v roce 1999 v Seville a čtvrtý muž z olympijských her v Sydney v desetiboji nestartoval.

"Pokud kvůli zranění budu chybět i v Aténách a neuspěji tam, budu profesionál v něčem jiném," prohlásil v rozhovoru pro BBC. "Asi si najdu práci, budu trénovat po ní, trochu zhubnu, zrychlím a bud skákat do dálky. Často o tom přemýšlím," naznačil. Letos mu končí smlouva se sponzorem, hrozí mu nedostatek financí. "Nechci se stát jednonohým atletem," prohlásil.

Macey své definitivní rozhodnutí oznámí až v létě. "Zkusím se dostat na olympiádu a získat medaili. Nechci to vzdát teď hned. Mám ještě sedm měsíců, ale jakmile to nepůjde, končím s tím," řekl rozhodně.