přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

1. června 2004, 10:42

Brejchová zvítězila v Hengelu, dařilo se i Ščerbové

Oštěpařka Nikola Brejchová se po delší pauze vrací, v Hengelu dokázala hodit 63.07 metru. Mladá dálkařka Denisa Ščerbová si z Hengela odvezla druhé místo.

Nikola Brejchová výkonem 63.07 metru nejen zvítězila na pondělním mítinku IAAF GP I v holandském Hengelu, ale také opět potvrdila limit na olympijské hry do Atén. První start v letní sezoně si Brejchová okusila na prvním kole Česká spořitelna extraligy a hodila pouze o 39 centimetrů méně než včera v Hengelu. „Konečně mi aspoň dvakrát vyšel rozběh, technicky mám sice ještě rezervy, ale nemůžu být nespokojená,“ uvedla po závodech pro server www.ceskasportovni.cz Brejchová.

Druhé české zástupkyni na včerejším mítinku v dálkařském sektoru také nevedlo zle. Denisa Ščerbová dokázala ve druhé sérii skočit do vzdálenosti 6.44 metru a vytvořila si tak nový osobní rekord venku. Celkově skončila druhá. „Rozběh stále ještě není ideální, nemohu pořádně trefit odrazovou desku, ale skákalo se mi dobře,“ poznamenala svěřenkyně Aleše Dudy.

Na mítinku v Hengelu padl nový světový rekord. Kenenisa Bekele zaběhl 5 000 metrů za 12:37.35, Bekele překonal hodnotu světového rekordu, který držel jeho krajan Haile Gebrselassie, o 2.01 sekundy.

Výsledky z mítinku IAAF GP I v Hengelu najdete zde.

Karolína Farská

Vytisknout