přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

25. srpna 2004, 20:10

Brejchová splnila očekávání a v pátek se popere o medaili

Česká rekordmanka v hodu oštěpem Nikola Brejchová na OH v Aténách zdolala nástrahy kvalifikace a v pátek se představí v závěrečných bojích soutěže.

Třicetiletá závodnice Olympu Praha o více než 3 metry přehodila limit pro postup do pátečního finále, když poslala oštěp do vzdálenosti 64.39. Brejchová tak potvrdila svou vynikající výkonnost v této sezoně, celkem čtyřikrát před olympijskými hrami se dostala přes hranici 64 metrů. Osmá oštěpařka olympijské soutěže si účast ve finále zajistila hned úvodním pokusem a v pátek 27. srpna se od 20.30 hodin SEČ představí v boji o olympijskou medaili.

Lepší než rodačka ze Zlína byla v kvalifikaci pouze vedoucí žena letošních světových tabulek, Kubánka Osleidys Menédezová, výkonem 64.91. Ve finále se s Brejchovou střetnou také další dvě Kubánky Bissetová a Bicetová. Vypsaný limit 61.00 metru pokořilo celkem jedenáct oštěpařek.

Porovnání obou kvalifikačních skupin rozluštilo tajenku s umístěním Barbory Špotákové a Jarmily Klimešové, které startovaly v první skupině. Špotáková hodem dlouhým 58.20 obsadila konečnou 23. příčku, o dvě místa za ní skončila Klimešová za 57.70.

Kompletní výsledky kvalifikace oštěpařek naleznete ZDE.  

Více informací k OH 2004 v sekci ZAOSTŘENO NA...