přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

25. srpna 2004, 22:37

Brejchová byla nespokojená, že hodila moc daleko

"Ne, to je moc!" řekla si možná Nikola Brejchová, když jí vyletěl oštěp z ruky v dnešní olympijské kvalifikaci.

Náčiní dopadlo na značku 64.39 metru a v mžiku pasovalo českou atletku na adeptku jedné z medailí. To si ale Brejchová nepřála, chtěla útočit zezadu. "Chtěla jsem hodit tak o dva až tři metry méně," řekla krátce poté, co hned po prvním hodu opustila sektor. Dokonce v tréninku zkoušela trefovat hranici limitu 61 metrů a vcelku se jí to dařilo. Tudíž i dnešní kvalifikační pokus šla zadrženě.

"Jenže jsem byla nahecovaná, tak to letělo dál," vysvětlila. "Takže jsem nespokojená, že jsem hodila moc," smála se. Nechce, aby se opakovala historie. Na MS v Edmontonu 2001 kvalifikaci rovněž vyhrála a nakonec skončila čtvrtá. Dnes ji "naštěstí" přehodila kubánská favoritka Osleidys Menendezová. 

"Je to těžké unést psychicky," přiznala, že ani s dalšími třemi roky zkušeností na krku nebyla před soutěží klidná. Když přišla na stadion, nechtěla znát výsledky. Nikdo jí je ani neprozradil. "Jenže se objevily na tabuli a já jsem se neubránila a přečetla jsem si je," pokrčila rameny. Když ale pak oštěp vypustila z ruky, věděla hned, že hodila limit.

Strach měla jen z tvrdého povrchu. "Mám velký strach o klouby, navíc mě bolely mezižeberní svaly. Ale doktoři mě dali dohromady, bylo to v pohodě," ujistila.

V Aténách už si připadala jako lev v kleci, z níž není úniku. Čtyři dny čekala na svou soutěž, nikam nemohla. "Olympiádu si vůbec neužiju. Teď budu zase dva dny čekat na finále. Neviděla jsem ani pořádně Šebyho, prostě mám z té olympiády prd. Hrozně mě to mrzí, třeba baskeťačky jsem chtěla vidět, ale ty prohrály," řekla.
                                                                                                      ČTK

Více informací k OH 2004 v sekci ZAOSTŘENO NA...