přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

10. srpna 2010, 15:58

Bolt kvůli bolavým zádům ukončil sezonu

Jen pár dnů poté, co byl po dvou letech poražen, ukončil nejlepší sprinter historie svoje závodění v letošní sezoně. Na vině jsou údajně problémy se zády, které jej vystavují riziku zranění.

Letošní sezona měla být pro Usaina Bolta odpočinková. V roce bez globálního vrcholu v podobě olympiády nebo mistrovství světa  se nechtěl honit za světovými rekordy, jeho přáním bylo udržet svou neporazitelnost a pokud možno zůstat zdravý. Ani jedno s mu však úplně nevydařilo. Dvoutýdenní zdravotní pauzu si musel dát už na přelomu května a června, kdy ho po Zlaté tretře, kde se v dešti pokoušel o světovém maximum na třístovce, rozbolela achilovka. A minul pátek přišla i ona obávaná porážka, když si na světového rekordmana vyšlápl druhý nejlepší muž historie, Američan Tyson Gay.

V Bruselu mělo koncem srpna dojít k odvetě, navíc tu byla možnost, že by se k nim mohl připojit i uzdravený Asafa Powell a konečně by tak došlo na vyhlíženou bitvu tří králů sprintu. Jenže po dnešku je jisté, že si fanoušci budou muset ještě počkat. Bolt totiž překvapivě ukončil sezonu.

Důvod? Bolt se v pondělí podrobil vyšetření v Mnichově, které odhalilo problém v bederní části zad, kvůli němuž Jamajčan nemohl optimálně převádět sílu do svých dlouhých kroků. Hrozilo tak zranění lýtek nebo hamstringů. "Je mi to líto, že nepoběžím na posledních mítincích Diamantové ligy, ale pro mě je opravdu lepší tento rok neriskovat. Za rok budu zpět a doufám, že v plné kondici a zdravý," prohlásil Bolt.      

Adam Pražák

Vytisknout