přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

13. ledna 2012, 18:18

Bolt a čtvrtkařská štafeta v Londýně? Možná ano

Nejrychlejší muž planety pomalu odhaluje své závodní plány pro sezonu. Veškeré síly jamajská hvězda pochopitelně plánuje napnout k zopakování triumfu z Pekingu, ovšem nelze vyloučit, že se pokusí i o čtvrté zlato ze štafety 4x400 metrů.

Jermaine Gonzales, tréninkový parťák Usaina Bolta z jamajského Racers Track Clubu a držitel národního rekordu na čtyřstovce dokonce říká: „Každý den, kdy Usaina potkám na tréninku, mu opakuju: ,Slíbils nám, že půjdeš úsek ve 4x400, nezapomeň na to.‘ Vím, že s tím počítá, já jen doufám, že nezmění názor, proto mu to stále připomínám. Věc se má tak, že Usain bude chtít běžet, jen když bude vědět, že nám půjde o zlato a on by pak mohl mít čtyři tituly z jedněch Her,“ nechal se Gonzales slyšet pro deník Guardian.

Zdraví a forma
Na případný Boltův start v dlouhé štafetě bude mít přirozeně vliv spousta dalších faktorů, především zdraví a forma. „Záda by letos neměla být problém, hodně jsme na tom zapracovali,“ prohlásil Bolt pro místní novin Gleaner s odkazem na jeden ze svých neduhů. Pokud jde o Jamajčanovu připravenost, on sám k tomu říká. „Jsem velmi spokojený s dosavadním tréninkem a jsem připravený makat ještě tvrději.“

První reálnější informace o Boltově formě budeme znát za nějaký měsíc. To by totiž měl absolvovat první závodní start, konkrétně půjde o Camperdown Classic 11. února v Kingstonu. Následovat by měly Gibson Classic 25. 2. a UWI Invitational 17. března, rovněž v jamajském hlavním městě. O tom, na jaké tratě se při těchto mítincích vydá, rozhodne Boltův trenér Glen Mills, ale všeobecně se očekává, že vedle štafetových startů by se měl objevit mimo jiné i na čtyřstovce. „Pokud začnu sezonu v nejlepší formě, hodně mi to pomůže, abych byl na sebe dál tvrdý,“ uvedl k tomu Bolt, jehož premiéra v hlavní části sezony se očekává 5. května při Jamaica Invitational, opět v Kingstonu.

stafeta_n.jpgBude se Bolt takto radovat v Londýně i se čtvrtkaři? - foto: www.graf.cz

Bolt v Oslu
Pokud jde o zahraniční předolympijské starty, zatím přilétla první vlaštovka z Osla, kam se jamajský „Blesk“ vrací po roce. Na rozdíl od loňska se však 7. června na stadionu Bislett při Diamantové lize představí na poloviční trati, tedy stovce. „Mám na předešlý ročník spoustu dobrých vzpomínek. Měl jsem hlavně velkou radost ze svého času 19.87, který zůstal mým druhým nejrychlejším v sezoně,“ připomněl Bolt fakt, že lépe běžel dvoustovku pouze při zisku světového titulu v Tegu. Jedním z cílů, který bude zcela určitě chtít atletická star splnit, bude rekord mítinku 9.88, který již od roku 2001 drží Ato Boldon.

S využitím EME News

Michal Procházka

Vytisknout