přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

20. února 2003, 10:35

Boje o limity pokračují v Birminghamu

Seriál Energizer Euroseries pokračuje v pátek 21. února mítinkem v britském Birminghamu.

Pro trio českých zástupců Jiří Mužík, Renata Hoppová, Šárka Kašpárková budou závody v dějišti halového MS dobrou příležitostí pro dosažení limitu. Ani jeden z trojice výše zmíněných atletů dosud limit pro halový světový šampionát nesplnil.

Jiří Mužík na 400 m už dvakrát dosáhl času pod 47 sekund, ale k dosažení limitu 46,70 potřebuje ze svého letošního maxima ubrat ještě šestadvacet setin. V úterním závodě v rámci mítinku Energizer Euroseries ve Stockholmu Mužík doplatil na slabší úroveň soupeřů, ale tentokrát se utká v přímém souboji s elitními čtvrtkaři.V první dráze nastoupí Mužík proti domácím esům Danielu Cainesovi, Jamiemu Baulchovi a Mattu Eliasovi, pětici pak doplní Belgičan Cedric van Branteghem.

Renata Hoppová absolvovala řadu mítinků v samém začátku letošní halové sezony. Nejlepšího času na trati dosáhla 30. ledna v Moskvě, kde 1500 m zaběhla za 4:19,09. Limit pro účast na halovém MS však má hodnotu 4:13,50. Mezi deseti přihlášenými mílařkami na páteční mítink v Birminghamu jsou například Britka Kelly Holmesová či Kutre Dulechaová z Etiopie.

Trojskokanka Šárka Kašpárková sice v letošní sezoně předvádí vyrovnané výkony, ale aktuálně figuruje až na dvaadvacátém místě redukovaných světových tabulek výkonem 13,84 cm. Na limit pro halový světový šampionát jí tak schází 38 centimetrů. Osobní maximum Kašpárkové z roku 1997 má hodnotu 15,20 cm. V trojskokanském sektoru na mítinku v Birminghamu budou soupeřkami Kašpárkové světová rekordmanka Inessa Kravetsová z Ukrajiny či Britka Ashia Hansenová.

Tomáš Klement

Vytisknout