přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

28. března 2003, 16:26

Boj o mistrovské tituly tří zemí na Dudinské padesátce

V sobotu 29. března se v Dudincích uskuteční nejvýznamnější chodecký závod na území Slovenska Dudinská padesátka.

Jeho 22. ročníku se podle dosavadní prezentace zúčastní chodci ze 14 zemí. Dudinská padesátka bude zároveň národním šampionátem hned pro tři státy. Boj o republikové tituly na padesátikilometrové trati svedou zástupci Slovenska, Běloruska a Maďarska. Z domácích atletů se představí obhájce prvenství Peter Korčok, který na loňském ME 11. místem zaznamenal nejlepší umístění slovenských chodců na šampionátu. Korčok se může pochlubit osobním maximem 3:52:49, kterého dosáhl rovněž v roce 2002. Do pořadí mistrovství Slovenska by měl promluvit i talentovaný Matej Tóth, šestnáctý z loňského MS juniorů v Kingstonu.

Foto: František Macák

Teprve druhým startem na trati 50 km bude Dudinská padesátka pro Milana Bátovského. Dosud specialista na 20 km se právě ještě na kratší trati zúčastnil ME 2002 v Mnichově. Účast v Mnichově má na svém kontě další z favoritů domácího šampionátu Radovan Elko.

Mezi kandidáty titulu na letošní Dudinské padesátce určitě patří Aleksandr Rakovič. Závodník Srbska a Černé Hory v loňských světových tabulkách figuroval na 19. místě a na ME v Mnichově skončil sedmý. Na start zítřejšího závodu se postaví další slavná jména světové chůze, jako jsou Maďar Zsoltán Czukor, Švéd Bengt Bengtsson či Luís García z Guatemaly. Českou chůzi bude zastupovat veterán a čtvrtý muž českých tabulek 2002 Zdeněk Simon.

Kromě hlavního trháku na 50 km mužů se v Dudincích uskuteční dalších osm závodů všech věkových kategorií.

Tomáš Klement

Vytisknout