přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:25

Boj o milion dolarů pokračuje v Curychu

Čtvrtou kapitolu napíše letošní seriál Golden League pátečním mítinkem ve švýcarském Curychu.

Nejslavnější atletický podnik planety se zítra stane důstojnou předehrou blížícím se olympijským hrám. Po mítincích v Bergenu, Římě a Paříži zůstává ve hře o milionový jackpot pět jmen. Neotřesitelnou pozici na 400 m překážek bude hájit dvojnásobný mistr světa Felix Sánchez, dvaatřicet závodů v řadě neporažený. Světový šampion a olympijský vítěz Virgilius Alekna přijede do Curychu jako lídr světových diskařských tabulek. Kromě dosud nejdelšího hodu v sezoně 70.97 m patří dvaatřicetiletému Litevci další čtyři výkony v šestce nejlepších pokusů této sezony. To švédský trojskokan Christian Olsson zaujímá ve světových tabulkách až pátou pozici, ve Zlaté lize se o vítězství nejvíce strachoval v Paříži, kde dolétl na 17.41 a druhého v pořadí Brazilce Gregória porazil jen o 4 centimetry.

Tři prvenství v letošní Golden League získala také Tonique Williamsová-Darlingová z Baham na 400 metrů. Skvělá čtvrtka se běžela především ve druhém díle seriálu v Římě, kde hned tři závodnice stlačily čas pod 50 vteřin. Williamsová-Darlingová zvítězila za 49.25, světovým tabulkám vládne časem o 1 desetinu lepším. Pětici kandidátů na zlatý poklad uzavírá úřadující mistryně světa ve skoku vysokém Hestrie Cloeteová. Na posledním mítinku na pařížském stadionu Saint-Denis však měla jihoafrická závodnice namále, když prvenství získala až po boji v rozeskakování s Ukrajinkou Sťjopinovou.

V nejkratším sprintu uvidí diváci na stadionu Letzigrund americkou hvězdu Maurice Greena. Dvojnásobný olympijský vítěz a pětinásobný mistr světa pod otevřeným nebem se v olympijské sezoně vrací do oslnivé formy, letos se už čtyřikrát dostal pod 10 vteřin. Běžecký ovál v Curychu ozdobí dánský půlkař Wilson Kipketer (letos 1:43.88), vedoucí muž světových tabulek na 1500 m Hicham El Guerrouj z Maroka (3:29.18) či katarský steeplař Saif Saíd Šahín (8:01.97).

Po mítinku Weltklasse v Curychu, který se tentkrát odehraje bez české účasti, následují ještě dva díly Golden League 2004. V pátek 3. září se atletické hvězdy střetnou v Brusselu a o týden později se Zlatá liga přestěhuje do německé metropole Berlína.

Více informací k mítinku v Curychu na www.weltklasse.ch

Tomáš Klement

Vytisknout