přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Blíží se první starty našich desetibojařů

Roman Šebrle se připravuje na Götzis, Tomáš Dvořák předvede svou formu v italském Desenzanu del Garda.

Bronzový medailista z Moskvy Roman Šebrle se na otočku ukázal v Praze. Jen co se vrátil ze soustředění v Maďarsku, už si balí věci do Benidormu ve Španělsku, kde stráví s tréninkovou skupinou Dalibora Kupky tři týdny. "V Maďarsku jsme s Romanem zvládli všechno, co jsme plánovali," říká trenér Kupka. "Soustředili jsme se na objemovou přípravu a tempovou vytrvalost. Roman do toho dával hodně síly."

"Soustředíme se na Götzis," pokračuje Kupka. "Jede s námi tyčkařský trenér, ale budeme se zaměřovat na vícero disciplín." Tradiční mítink v Götzisu se koná 27. a 28. května. Start Bryana Claye je potvrzený, zda přijede nový halový mistr světa Němec Niklaus, se zatím neví. V Götzisu loni Šebrle zvítězil za 8534 bodů, Tomáš Dvořák nedokončil.

Právě Tomáš Dvořák se letos druhý květnový víkend (13.-14.) možná předvede na vícebojařském mítinku Multistars v italském Desenzanu del Garda. Uvidíme jej tedy snad již dříve, než v Götzisu. "Trénuji a připravuji se," řekl k tomu Tomáš Dvořák, "ale na soustředění do té doby již nikam nejedu, zůstávám v republice." Loni na 18. ročníku italského mítinku vyhrál Američan Phil McMullen se ziskem 8107 bodů. Ten jako jediný pokořil hranici osmi tisíc bodů. Tomáš Dvořák loni skončil na 4. místě za 7720 bodů.

David Klempíř

Vytisknout