přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

17. ledna 2003, 11:20

Bláznivé počasí na Kanárských ostrovech Dvořákovi nevadí

Soustředění na Kanárských ostrovech, které potrvá do 25. ledna, je pro úřadujícího mistra světa v desetiboji Tomáše Dvořáka poslední zahraniční přípravou před závody v letošní halové sezoně.

Na Kanárských ostrovech v tomto období nepanuje výhradně slunečné počasí a tropické vedro. Často je zataženo, fouká vítr a výjimkou není ani déšť. Podle podobného scénáře se odehrává i nynější Dvořákův tréninkový pobyt ve středisku Maspalomas. Teplota se zde v těchto dnech pohybuje v rozmezí 16-27°C. Počasí však tréninkový plán svěřence Zdeňka Váni nijak neovlivňuje: „Příprava probíhá přesně podle plánu. Nejsme nijak omezeni proměnlivým počasím; beztak už jsme na to na Kanárech zvyklí,“ říká trenér Váňa.

Hned první vícebojařský závod sezony bude pro Dvořáka ostrou prověrkou aktuální formy.15.-16. února se představí na Erki Nool Cupu v estonském Tallinu, kde se očekává účast téměř kompletní světové vícebojařské špičky. Půjde nejen o značnou prestiž, ale také o boj o účast na HMS v Birminghamu, do jehož konání zbývají v době mítinku v Tallinu čtyři týdny. Do Birminghamu se probojuje pouze šest nejlepších sedmibojařů této halové sezony.

Tomáš Klement

Vytisknout

Související články