přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

5. srpna 2010, 09:59

Bitva tří titánů se scvrkla na duel, Powell je zraněný

Jamajčan Asafa Powell má problémy se zády a hamstringy a ve Stockholmu nepoběží ve vyhlíženém souboji s Usainem Boltem a Tysonem Gayem.

Mělo to být první vzájemné měření sil nejlepších sprinterů historie od loňského světového šampionátu v Berlíně. Nebude. Z triumvirátu totiž vypadl bývalý světový rekordman na stovce Asafa Powell. Důvod? Podle vyjádření manažerské skupiny Paula Doyla, která Powella zastupuje, jsou za jeho odhlášením zdravotní důvody.

Vše začalo už v polovině července na mítinku v Paříži, kde si při souboji s Usainem Boltem přivodil drobné poranění třísla. Jakmile se bolístku podařilo jakž takž vyléčit, dostavily se další problémy se zády a hamstringy. Deset dní byl zcela bez tréninku a když následně s přípravou začal, nebyl schopen maximálního výkonu.

Dnes ráno Asafa zkoušel starty z bloků a cítil silnou bolest. Jeho zdravotní stav se sice za poslední týden zlepšil, ale stále není na úrovni, aby mohl zkusit závod,“ píše se ve prohlášení, které ve středu ocitovaly internetové stránky IAAF.

„Jsem absolutně zničený,“ vyjádřil se k tomu samotný Powell. „Opravdu jsem se těšil na závod s Boltem a Gayem. Tento rok jsem běhal dobře a doufal jsem, že bych mohl mít dobré šance na vítězství. Ale ve stavu, v jakém jsou má záda a nohy, by bylo složité závod vůbec dokončit,“ dodal Powell, který spolu s Boltem vládne časem 9.82 letošním tabulkám.

I bez jeho účasti však bude mít závod dostatek šťávy. Vždyť Bolt se s Gayem letos dosud neutkal od finále v Berlíně, kde to byl hlavně Američan, kdo dotlačil jamajský blesk až ke stávajícímu světovému rekordu. Navíc sám Gay později v sezoně vylepšil americký rekord na 9.69, tedy na úroveň předchozího světového maxima, které Bolt zaběhl na olympiádě v Pekingu. Pořád jde o druhý nejrychlejší výkon historie.

Adam Pražák

Vytisknout