přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Bílek limit zlomil, Pelantová skoro

Ve slovenských Dudincích si chodec Roman Bílek vyšel na 50 km trati republikový titul a letenku do Pekingu.

Za takřka ideálního počasí pokořil čtyřicetiletý Bílek požadovanou hranici čtyř hodin o minutu a osmnáct vteřin. "Roman šel od prvních mezičasů přesně na limit a vyšlo mu to," poznamenal k výkonu závodníka AK Kroměříž reprezentační trenér Ivo Piták

Jako druhý z českých závodníků dorazil v čase 4:43: 43 do cíle David Šnajdr z Nového Města nad Metují, bronzovou medaili z MČR na 50 km chůze si za výkon o minutu a půl pomalejší odvezl Lukáš Pazdera z pražské Slavie. Do cíle dorazil ještě Josef Kalát z Litvínova, jehož čas však již přesáhl pět hodin.

Další závodníci nedošli. Byl mezi nimi i velezkušený účastník tří olympiád Miloš Holuša. "Jakmile zjistil, že limit na tu další olympiádu nepřekoná, ze závodu odstoupil," zdůvodnil jeho předčasné ukončení závodu Piták. 

Sedmadvacátý ročník Dudinské padesátky vyhrál polský reprezentant Grzegorz Sudol. Sedmý muž z olympiády v Aténách dorazil do cíle v nejlepším letošním světovém čase 3:45:47. Na druhém místě skončil Slovák Peter Korčok (3:48:17), třetí byl Litevec Donatas Škarnulis. I on stlačil čas pod 3:50.  Bílek byl v absolutním pořadí sedmý.  

Tempo neudržela

Nadějně rozešla závod na 20 km v Dudincích Lucie Pelantová, na čemž měla lví podíl již jistá olympionička Zuzana Schindlerová, která podle dohody Pelantové 14 km "odtáhla". Ve zbytku závodu se však jednadvacetileté závodnici USK Praha nepodařilo tempo udržet a nakonec za hodnotou A limitu zaostala o dvě minuty a 13 vteřin.  Došla druhá v těsném závěsu za vítěznou Slovenkou Zuzanou Malíkovou.  "I tak to však je výborný výkon. Některé soupeřky porazila poprvé v životě. Navíc jsem rád, že mezi holkama existuje solidarita a jsou schopny si navzájem pomáhat," ocenil Piták.  

Závod podle plánu nedokončila Barbora Dibelková, která se stále nemůže dostat do své standardní formy. "V březnu absolvovala drobný chirurgický zákrok, což ji faktickypřipravilo o měsíc nejen tréninku, ale i školy. A vzhledem k tomu, že ji v květnu čeká veledůležitá zkouška na medicíně z patologie, neví, co má dělat dřív. Jednoduše nestíhá a při tréninku mysl na školu a naopak, " vysvětlil Piták s tím, že zatím je nejistý i start Dibelkové na tradiční dvacítce v Poděbradech. 

Výsledky 50 km mužů zde.

Pořadí MČR na 50 km mužů zde

Výsledky 20 km mužů zde.

Výsledky 20 km žen zde.

Adam Pražák

Vytisknout