přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:25

Bilance prvního dne HME z pohledu české výpravy

Úvodní den halového mistrovství Evropy v Madridu vstoupilo do bojů sedm českých reprezentantů v šesti disciplínách.

Kromě Lucie Martincové se v madridském Paláci sportu představily všechny ženy české výpravy. Dařilo se výškařce Ivě Strakové, tyčkařce Pavle Hamáčkové a trojskokance Šárce Kašpárkové, které prošly do finálových soutěží. Už v dopoledním bloku nastoupily v kvalifikaci dálkařek Denisa Ščerbová a Martina Darmovzalová, finálová osmička však oběma unikla. Michal Šneberger vypadl v rozběhu na 1500 metrů, v kvalifikaci zůstal také koulař Petr Stehlík. 

Na šampionátu bude rozděleno celkem 28 kolekcí medailí, první z nich převzaly pětibojařky. Zítra je na pořadu dvanáct finálových disciplín, v neděli večer diváci uvidí zbývajících patnáct včetně vrcholů pro české barvy – závěrečného kilometru sedmibojařů a finále skoku vysokého mužů.  

Stejně jako před rokem na HMS v Budapešti zdobí ochozy haly několik českých vlajek včetně vlajku atletického klubu SSK Vítkovice. Věrní fanoušci z moravskoslezské metropole přijeli povzbudit české reprezentanty v čele s vítkovickými atlety Denisou Ščerbovou a Jaroslavem Bábou. Vítkovičtí přicestovali s tradičním sportovně-poznávacím zájezdem cestovní agentury Brigateam, svou vlajku umístili za výškařským sektorem.

Výsledky českých atletů na HME, den 1:

MUŽI

1500 m – 19. Šneberger 3:49.49 
Koule – 14. Stehlík 19.36

ŽENY
Výška – Straková 1.92 - postup do finále
Tyč – Hamáčková 4.40 - postup do finále 
Dálka – 13. Ščerbová 6.28, 14. Darmovzalová 6.26
Trojskok – Kašpárková 14.17 - postup do finále, 16. Darmovzalová 13.31      

Tomáš Klement

Vytisknout