Běžkyně Pichrtová byla druhá na neoficiálním MS vrchařek

pondělí 6. září 2004
Mistryni Evropy v běhu do vrchu Annu Pichrtovou dělilo jen deset sekund od toho, aby ke kontinentálnímu titulu přidala i triumf v takzvané World Trophy, jež je považována za neoficiální mistrovství světa.
 V italském Sauze d'Oulx se Pichrtová musela sklonit jen před domácí Rositou Rotaovou-Gelpiovou, jež soutěž vyhrála už v roce 1999. Trať o
délce 8.46 km s převýšením 857 metrů zvládla vítězka za 50:27
minuty.

Jednatřicetiletá Pichrtová se po třech letech vrátila v prestižním závodu na stupně vítězů. Účastnice olympijského maratonu v Aténách zopakovala své umístění z roku 2001, kdy uspěla rovněž v Itálii, ale v Arta Terme. Vloni byla desátá, rok předtím dvanáctá.

Medailové posty obsadily stejné běžkyně jako na začátku července v Polsku při ME, kde za Pichrtovou doběhla Rakušanka Andrea Mayrová a Rotaová-Gelpiová. Závod mužů na 10140 metrů s převýšením 1017 metrů vyhrál suverénně Novozélanďan Jonathan Wyatt, který o minutu a čtvrt
porazil Tesfayouhanise Mesfina z Eritrey, bronz získal Francouz Raymond Fontaine. Nejlepší z českých běžců Ondřej Horák dokončil 31. s více než pětiminutovou ztrátou.

Výsledky:
1. Wyatt (N. Zél.) 48:47, 2. Mesfin (Erit.) 50:04, 3. Fontaine (Fr.) 50:26, ...31. Horák 53:59, 40. Brýdl 54:46, 65. Zoubek 56:03, 80. Dubravčík  57:25

1. Rotaová-Gelpiová (It.) 50:27, 2. Pichrtová  50:37, 3. Mayrová (Rak.) 50:52, ...22. Šádková 55:10, 35. Mostecká 57:07, 41. Vlčovská 58:46

JUNIOŘI
1. Haben (Erit.) 45:16, ...26. Chromek 51:31, 32. Vaculka 52:01, 38. Baďura 52:19, 66. Hordejčuk 57:16