Běžkyně Holmesová sportovkyní roku podle sportovních novinářů

Nejlepší světovou sportovkyní roku 2004 se na základě hlasování členů Mezinárodní organizace sportovních novinářů (AIPS) stala britská atletka Kelly Holmesová.

Čtyřiatřicetiletá běžkyně se stala ozdobou olympijských her v Aténách, kde vybojovala dvě zlaté medaile. Kralovala v závodě na 1500 metrů a nečekaně zvítězila i ve finále půlky. Mezi muži získal v anketě prvenství další hrdina aténských Her, americký plavec Michael Phelps.

Na hlasování se podíleli novináři ze 143 členských zemí AIPSu. Holmesová naposledy startovala na konci srpna, nejbližší závod ji čeká zřejmě na domácí půdě v Glasgow 29. ledna. Po včerejším slavnostním vyhlašování nejlepších sportovců světa dvojnásobná olympijská vítězka přiznala, že už se nemůže dočkat, až zase vyběhne na atletickou dráhu.