Běžci z Kroměříže uspěli v poháru mistrů v krosu

neděle 6. února 2005
Vítězi Evropského poháru mistrů v krosu se v soutěži mužů stal španělský CA Adidas, mezi ženami kraloval portugalský Maratona Clube de Portugal.
Oba celky potvrdily svou hegemonii v soutěži, mistrovský titul vybojovaly už popáté v řadě. V soutěži jednotlivců zvítězil Zersenay Tadesse z Eritrey (CA Adidas) a mezi ženami Fernanda Ribeirová z Portugalska, která startovala v barvách španělské Valencie.

Na trať dvaačtyřicátého ročníku poháru mistrů vyběhlo také devět českých závodníků, družstvo mužů AK Kroměříž a kvarteto žen Olympu Brno. Kroměřížští s čerstvými posilami dokázali v konkurenci 21 týmů vybojovat deváté místo. Do hodnocení družstev zasáhli David Gerych (48. místo), Róbert Štefko (35.) a úřadující mistr republiky Pavel Faschingbauer, který skončil šestadvacátý.

Ženy Olympu Brno obsadily konečnou třináctou příčku, když pokořily dvě družstva. Nejlepší výsledek zaznamenala domácí šampionka Irena Petříková svým 23. místem.

Výsledky EPM v krosu 2005:
MUŽI (9,75 km):
1. Tadesse (Eritrea/CA Adidas) 28:34, 2. El Ammri (Fr./Marseille) 28:45, 3. Garcia (Šp./CA Adidas) 28:50... 26. Faschingbauer (AK Kroměříž) 29:26... 35. Štefko (AK Kroměříž) 29:48... 48. Gerych (AK Kroměříž) 30:13... 73. Horák (AK Kroměříž) 31:33... 75. Vymazal (AK Kroměříž) 31:38

Družstva - muži:
1. CA Adidas (Šp.) 23, 2. Olympique Marseille (Fr.) 52, 3. Carabinieri (It.) 59... 9. AK Kroměříž 182

ŽENY (6 km):
1. Ribeirová (Port./Valencia) 16:05, 2. Rosová (Port./Maratona Clube) 16:08, 3. Jeptoová (Keňa/Cover Sportiva Mapei Verbania) 16:11... 23. Petříková 17:14... 51. Haroková 18:58... 55. Frühaufová 19:54... 56. Pechová 20:10