přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:27

Běžci slaví 17. listopad závody mimo dráhu

Řadu krosových a silničních běhů, jež si vetkly do názvu datum studentského svátku, najdeme po celé republice, a to nejen v samotný sváteční den. Již v sobotu proběhl patrně jeden z nich po 57. v Praze.

Dnes mají své „běhy 17. listopadu“ na programu v Kadani, Děčíně, Jihlavě, Brně, zítra v Kopidlně, a v sobotu znovu v Brně. Již o uplynulém víkendu proběhly v Ostrově a Praze. A právě tradičně nejsilněji obsazený závod v pražské oboře Hvězda, pořádaný také jako akademické mistrovství republiky, se konal již 14. 11.

V absolutním měření neměl pražádnou konkurenci Jan Kreisinger z AK Kroměříž, jenž proběhl devítikilometrovou trať za 27:05.5. S odstupem 50 vteřin jej stínoval oddílový kolega, a také kouč v jedné osobě, velezkušený Róbert Štefko, jenž byl při 27:56.3 také posledním, kdo pokořil 28minutovou hranici. Pro třetí pozici, a také titul akademického šampiona si doběhl Radoslav Groh (28:12.0), atleticky registrován ve Dvoře Králové nad Labem, jinak student VŠEM. Zbylé vysokoškolské medaile si vybojovali s menší ztrátou borci následující i v absolutním pořadí. Roman Paulík z olomoucké Univerzity Palackého (oddíl Loko Břeclav) a Ondřej Fejfar z pražského ČVUT (Dvůr Králové) ztratili na Groha 4.2, resp. 7.3 vteřiny.


Jan Kresinger při krosovém MČR 2008 - foto: www.graf.cz

Pro prvenství mezi ženami, absolutní i mezi akademiky, si doběhla bílinská Květa Pecková, jinak studentka Lékařské fakulty UK v Plzni, za 15:10.8. Necelých šest vteřin na ní ztratila chotěbořská Kamila Gregorová, jako třetí se objevila v cíli o půl minuty za Peckovou Kateřina Pecháčková, dalších patnáct vteřin poté pak Eva Slavíková. Atletky pražského Olympu Praha doplnily stupně vítězů akademického šampionátu, Pecháčková studuje VŠCHT, Slavíková ČVUT.

Kompletní výsledkový servis z pražského Běhu 17. listopadu je zde.

Výsledky dalších běhů k výročí dne studentstva a sametové revoluce najdete na specializovaných webech maraton.cz  a behycz.

Michal Procházka

Vytisknout