přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

26. května 2006, 10:05

Běžci do vrchu o mistrovské tituly

V sobotu se koná 14. mistrovství ČR v běhu do vrchu, které je zároveň kvalifikací na zářijový Světový pohár v Turecku.

Letos se mistrovský závod, který je součástí Českého poháru v běhu do vrchu, uskuteční na trati Ostravice - Lysá hora. Na startující čeká 9,2 kilometrů s převýšením 927 metrů, pro juniorky je připravena kratší trať s menším převýšením. Loňské tituly mistrů republiky budou obhajovat Jan Havlíček (ASK Slavia Praha) a Anna Pichrtová (X-Air Ostrava).

K dalším favoritům by měli patřit například  Miroslav Vítek (TJ Jiskra Ústí nad Orlicí), Ondřej Horák, Jan Bláha, Aleš Dedek, Petr Vymazal (všichni AK Kroměříž), Tomáš Ondráček (VSK Univerzita Brno), Jan Polášek (AO Slavia Havířov), Pavel Brýdl (X-AIR Ostrava) , Filip Ospalý (AC Moravská Slavia Brno) či Martin Zouhar (AC Praha 1890). Úspěšný český vrchař Robert Krupička není přihlášený a zřejmě nepoběží. Mezi ženami mají šanci na velmi dobré umístění např. Marta Vlčovská (AC Pardubice), Iva Milesová (AC Kovošrot Praha), Pavla Matyášová (Maratonstav Úpice) a Zdeňka Holišová (X-AIR Ostrava). Loni druhá Irena Šádková (AC Pardubice) není přihlášena.

Start zítřejšího závodu začíná v sobotu 27. května ve 12 hodin a pořadatelé doufají, že se do zítřka umoudří počasí. Dnes je na vrcholku Lysé hory okolo deseti stupňů a hustá mlha.

Výsledky závodů nebudou mít vliv na červencové mistrovství Evropy v běhu do vrchu, které letos hostí Česká republika. Nominace vzejde z červnového závodu a Českou republiku budou reprezentovat 4 muži a 4 ženy.

Propozice mistrovství ČR naleznete zde.

David Klempíř

Vytisknout