Běžci do vrchu bojovali o nominaci na Světový pohár

Lučany v Jizerských horách byly v neděli dějištěm kvalifikačního závodu na Světový pohár v běhu do vrchu.
Velice náročnou trať pořadatelé postavili tak, aby co nejvěrněji odpovídala trati na letošním Světovém poháru, který se uskuteční 25. září v novozélandském Wellingtonu. V Lučanech se také rozhodovalo o složení reprezentace pro zářijový vrchol na Novém Zélandu. "Nominace bude známa do konce května," sdělil předseda České asociace běžců do vrchu Karel Šklíba.

Na čtrnáctikilometrové trati v závodě mužů v Lučanech se nejvíc dařilo Pavlu Brýdlovi. Účastník loňského mistrovství Evropy jako jediný stlačil čas pod jednu hodinu a zvítězil za 59:48.80. Druhý skončil Pavel Dobšíček, na třetí pozici doběhl ředitel závodů Zdeněk Zoubek.

Ženy bojovaly na trati o délce 10 kilometrů s převýšením 580 m. Prvenství v čase 49:35.20 si zajistila Pavla Matyášová před Ivou Milesovou a Helenou Erbenovou.