Běžci AK Kroměříž se chystají na PMEZ

středa 23. listopadu 2011
V neděli 5. února bude hostit španělský Cáceres PMEZ družstev v krosu. AK Kroměříž chce zlepšit loňské deváté umístění.

AK Kroměříž vysílá na jih silnou sestavu. Pod vedením šéftrenéra Radomíra Vybírala poběží v neděli Róbert Štefko, David Gerych, Pavel Faschingbauer, Jan Bláha, Jan Kreisinger a Ondřej Horák. "Trénovali jsme v Tatrách," přibližuje přípravu David Gerych. "Byla tam dobrá skupinka lidí a pořádně jsme si zaběhali. Jako zpestření jsme s sebou měli běžky, takže soustředění stálo za to."

Počasí ve Španělsku by k běžcům mělo být vstřícné, domnívá se Róbert Štefko. "V Madridu je prý okolo deseti stupňů, tak uvidíme." A jak vidí šance týmu v konkurenci více než 230 atletů z 22 evropských zemí? "Ambice klubu jsou vysoké. Těžko dopředu hovořit o výsledcích. Soustředění v Tatrách nám ale bezesporu pomohlo."

Pavel Faschingbauer, který si v listopadu vyvrtnul kotník, není ještě stoprocentně fit. "Běhá s námi normálně," říká David Gerych, "ale občas ho to zabolí. Myslím ale, že to jeho výkon nijak výrazně neovlivní." Faschingbauer bude mít v neděli jistě silnou motivovaci. Právě kvůli zranění kotníku mu totiž uniklo mistrovství republiky v krosu a možná i mistrovství Evropy.

Konkurence bude veliká. Jasným favoritem je obhájce loňského vítězství, domácí Club Atletismo Adidas. Zvítězil již pětkrát v řadě. V soutěži jednotlivců loni vyhrál Zersenay Tadesse z Eritrey (CA Adidas), který bude na startu i letos. Kroměřížští loni vybojovali 9. místo v konkurenci 21 týmů. Pavel Faschingbauer doběhl šestadvacátý, Róbert Štefko pětatřicátý a David Gerych osmačtyřicátý.

Kromě mužů loni startovaly také Češky. Ženy z ACP Olympu Brno obsadily konečnou třináctou příčku, když pokořily dvě družstva. Nejlepší výsledek zaznamenala Irena Petříková svým 23. místem.