přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Bergqvistová skočila 204

Švédská výškařka Kajsa Bergqvistová se výkonem z domácího šampionátu zařadila do čela světových tabulek.

Dva dny poté, co těžce "kousala" třetí místo na mítinku Zlaté ligy v Římě, se Kajsa Bergqvistová vypjala na domácí půdě v Sollentuně k parádnímu představení. Začala na 186 centimetrech a všechny postupné výšky až do 2.01 zvládala s rezervou napoprvé. Na 2.04 dvakrát shodila, ovšem ve třetím pokusu jí všechno vyšlo ideálně a podle očitých svědků měla nad laťkou až tři centimetry rezervy! "Vůbec jsem netušila, že skočím takhle vysoko! Mám potíže s rozběhem a přestože po fyzické stránce jsem ve své největší formě, pořád z toho nedokážu těžit. Jenže tady jsem měla pocit, jako bych byla schopná skočit 2.20," popisovala šťastná vítězka, která se po úspěchu ještě marně třikrát pokoušela o překonání 210 cm, což by byl nový světový rekord. 

A další disciplíny? Devátý titul si z výšky odnesl Stefan Holm, který bez problémů skákal až do 2.27. Atak 229 cm mu však už nevyšel. Možná větší radost ze svého výkonu tak měl Staffan Strand, který se vrací po zranění. Zdolal 2.25, čímž si vydobyl právo reprezentovat svou zemi na ME. Soutěž tyčkařů vyhrál stříbrný z halového mistrovství světa Alhaji Jeng, když překonal 5.70 a poté se pokoušel o výšku nového švédského rekordu 5.88. V dálce zvítězil Christian Olsson, který si sem odskočil z trojskoku, od něhož by si rád na chvíli odpočinul. Výkonem 7.46 porazil všechny specialisty.

Mezi ženami měla tradičně perný víkend Carolina Klüftová. V pátek absolvovala kvalifikaci dálky, v sobotu pak poletovala mezi právě dálkou (vyhrála výkonem 6.46) a koulařským sektorem (4., 14.70). V neděli pak házela oštěpem (5., 46.73) a běžela stovku překážek, kde skončila druhá (13.70). Krátkým překážkám dominovalo při neúčasti Susan Kallurové její dvojče Jenny (13.41, v rozběhu 13.17).

Kompletní výsledky naleznetezde.


 

Adam Pražák

Vytisknout