přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Bergquistová bude nějaký čas mimo hru

Současná jednička světové výšky Kajsa Bergquistová je zraněna, lékaři jí nařídili rehabilitaci.

Mistryně světa z Helsinek absolvovala v neděli běžný trénink, z něhož odkulhala se zraněním chodidla. Při sérii skoků snožmo přes překážky nešikovně dopadla a chodidlo si vyvrátila. Trenér švédské výškařky Yannick Tregaro na svých webových stránkách vzkázal, že Kajsa věří ve start na domácím halovém šampionátu, který hostí 25. února Sätra. 

Čerstvá držitelka světového rekordu pod střechou (2.08 m před deseti dny v Arnstadtu) měla přitom parádně rozjetou sezonu směřující k vrcholu na halovém MS v Moskvě. Ve třech ze svých čtyř letošních startů pokořila hranici 2 metrů.

Nejbližší dny ukáží, kolik času si nepříjemné zranění vyžádá. Ze závodního programu si Bergquistová každopádně může vyškrtnout dnešní skokanský mítink v Banské Bystrici. Nešťastní pořadatelé tak po omluvě zdravotně indisponovaného olympijského vítěze Stefana Holma přišli i o hlavní hvězdu soutěže žen.

Devětadvacetiletá Bergquistová se po posledním vážném zranění dokázala vrátit ve velkém stylu. Kvůli natržené achilovce vynechala olympijské hry v Aténách, a v další sezoně kralovala ve všech třinácti závodech včetně světového šampionátu. 

Halové mistrovství světa v Moskvě je na pořadu 10. až 12. března, Kajsa by se měla vrátit na svou zlatou pozici z Birminghamu 2003 a Lisabonu 2001. 

Tomáš Klement

Vytisknout