přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:25

Bekele pokus o double vzdal, pětku na MS nepoběží

Kenenisa Bekele vzdal pokus o útok na zisk dvou zlatých medailí na mistrovství světa v Helsinkách.

Den před startem šampionátu jeho agent Jos Hermens oznámil, že se etiopský vytrvalec odhlásil ze závodu na pět kilometrů.

Světový rekordman na pětce i na desítce na loňské olympiádě v Aténách vyhrál delší trať a na kratší doběhl druhý. Kvůli programu soutěží v Helsinkách se letos o zisk dvou zlatých nebude pokoušet. Po pondělním finále na 10.000 jsou hned ve čtvrtek na programu rozběhy na poloviční trati a v neděli pak finále.
"Kdyby tady běžel oba závody, odstřelil by sezonu. Nechce zkoušet double," řekl Hermens s tím, že jeho klienta ještě mohou přemlouvat zástupci etiopské atletické federace.

Bekele loni během devíti dnů zaběhl dva světové rekordy. Nejprve 31. května na mítinku v nizozemském Hengelu časem 12:37,35 stanovil nové historické maximum na pětce a 8. června na ostravské Zlaté tretře výkonem 26:20,31 překonal světový rekord na desítce.

Týden po mistrovství světa se dvaadvacetiletý Bekele představí na tříkilometrové trati na mítinku Zlaté ligy v Curychu. Na konci srpna pak bude na další Zlaté lize v Bruselu usilovat o překonání rekordu na 10.000 metrů.

                                                                                                      ČTK