přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

19. června 2011, 23:40

Bárta v rekordu MČR, na MEJ přibyli Jeníková a Veselý

I druhý den šampionátu juniorů a dorostu přinesl v Ostravě řadu pozoruhodných výkonů, a také rozšířil účast na vrcholné akci, byť pouze o dvě jména.

Pokračovala také větrná loterie, byť dnes měla zásadní vliv „jen“ na dvoustovku. „Fukýř“ o síle -2.9 m/s ale jistě nepotěšil dorostenku Janu Janoušovou, která i tak zaznamenala velmi kvalitní čas 24.73 – 33 setin o limitu pro mistrovství světa v Lille. Ještě o něco blíže byl k nominaci junior Michal Desenský, pro něhož může být útěchou jednak to, že časem 21.65 splnil na setinu „entry“, a pak také, že se může na rozdíl od Janoušové o start na evropském šampionátu v Tallinnu ještě poprat.

Na dvojnásobné trati mělo vynikající úroveň finále juniorů. Blýskl se především vítěz, již jistý účastník ME na půlce Miroslav Burian, který časem 47.76 dokonce o čtyři setiny splnil limit i zde. Urputný souboj o zbylé medaile vyšel Matěji Pavlíčkovi (48.58), Patriku Šormovi (48.63), ovšem kvalitní časy pod 49 s zaběhli i Ondřej Gerlický a Martin Vinš. Nejlepší čtveřice tak podle letošních tabulek splnila požadovaný průměr 48.4, ovšem v případě Burianova startu na půlce by to v Tallinnu časově kolidovalo se štafetou. Proto čtvrtkaři ještě nemají nominaci jistou - potřebují se zlepšit v průměru o dvě desetiny.


Eva Jeníková - foto: J. Kucharčík

To čtvrtkařka přes překážky Eva Jeníková se může na juniorské ME již těšit, jelikož zaběhla svou trať pod kýženou minutu za 59.76. Alespoň „entry“ (61.5 s) může těšit v cíli druhou za 60.71 Nikolu Řehounkovou, ta však ještě potřebuje přidat ještě zmíněný ostrý limit. Na dorosteneckých 300 m př. svedly dramatický souboj Karolina Hlavatá a Lucie Koudelová, prvně jmenovaná dnes vrátila své soupeřce včerejší porážku ze stovky poměrem 43.44 ku 43.46.

Novým jménem pro šampionát v Tallinnu je výškař Tomáš Veselý, který o dva centimetry překonal nutných 214 cm a limit z MČR už není nutné potvrzovat. Solidní výsledek předvedla v tyčkařském sektoru jeho vrstevnice Aneta Morysková, 383 však zatím k nominaci nestačí, entry je o 2 cm výš, limit ČAS pak má hodnotu rovné čtyři metry.

Vynikající úroveň měla soutěž juniorských diskařů. Marek Bárta tu předvedl další hod za šedesát metrů, tentokrát o 27 cm. Lepší výkon než dosavadní pět let starý rekord mistrovství Vladislava Tuláčka (56.10) předvedl také Jaromír Mazgal (57.66), solidně hodil i bronzový Martin Novák (52.08), vítěz včerejší koule. Tu měly dorostenky na programu dnes a disciplínu jasně ovládla Kristina Jurigová. Jistá účastnice MS předvedla se tříkilovým náčiním 14.97, v Lille ji čeká o kilo těžší, kterým dokázala vrhnout již 13.61.

Včera se minuly, dnes se střetly: souboj dorosteneckých dvojčat Drahotových vyšel jednoznačně pro Anežku, která hladké trojce dominovala za 10:03.37. Sestra Eliška brala o půl minuty zpět bronz, když ji předstihla ještě Jana Hinterholzingerová. Na dorostenecké půlce se předvedl Martin Sadil pěkným časem 1:54.48, kterým zastínil i nejlepší juniory.

Výsledky

 

Michal Procházka

Vytisknout