přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:27

Bárta stříbrný na EYOF, Nová šestá

První medaili z Evropského olympijského festivalu mládeže obstaral pro českou výpravu diskař Marek Bárta. Výškařka Magdalena Nová obsadila šestou příčku.

Diskař Marek Bárta předvedl ve finském Tampere nejen svůj nejdelší hod sezony, ale i nejlepší výkon, jaký se kdy vydařil českému dorostenci. Po výkonu 60.49 m nestačil jen na Rakušana Lukase Weisshaidingera, který své náčiní poslal ještě o necelý půlmetr dál. Třetí Micahel Klatsia z Kypru skončil těsně pod 60metrovou hranicí. Bárta svým včerejším hodem překonal dosavadní maximum svého jmenovce Bílka z roku 1990 o 79 cm.

Výškařka Magdalena Nová si přiveze z EYOF šesté místo. Ve finále skočila 179 cm stejně jako čtvrtá Irka Farrellová a Rumunka Rotaruová, až za ně ji však zařadil horší zápis. Vyhrála Italka Alessia Trostová, která předvedla 185 cm.

Překážkářka Helena Tomková postoupila do semifinále, když ve svém rozběhu obsadila druhou pozici. Podle času 13.90 postupuje jako pátá.  Překážkáři bojovali už o osmičlenné finále, český zástupce však v něm bohužel nebude. Václav Sedlák obsadil čtvrté místo ve svém rozběhu  a celkově mu bude po výkonu 14.22 patřit 11. příčka. 

V dálce se neprosadil Marek Pršín. Ze tří kvalifikačních pokusů dvakrát přešlápl a jeho jediný měřený skok měl hodnotu 630 cm. Skončí s ním 26.
Obdobně se do dalších bojů nepodívá kladivářka Vendula Kolářová. Její jediný zdařený kvalifikační hod 44.89 nestačil na lepší než 16. pozici.

Stovkou prolétli nejrychleji Španěl Alberto Gavalda (10.77) a Britka Jennifer Battenová (11.77). Dívčí trojku ovládla Srbka Amela Terzičová za 9:17.90, mezi chlapci byl nejrychlejší Brit Callum Hawkins (8:23.62). Dívčí disk vyhrála Ukrajinka Viktoria Kločková výkonem 48.32. V tyči potřebovala k prvenství Ruska Taťjana Stecjuková 390 cm, v trojskoku se radovala Moldavanka Taťjana Cicanciová po výkonu 13.37 m.

Výsledky zde.

Adam Pražák

Vytisknout