přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

13. září 2006, 12:46

Barbora Špotáková v čele světového žebříčku

Po Světovém atletickém finále ve Stuttgartu se česká rekordmanka posunula mezi oštěpařkami na první příčku před Steffi Neriusovou.

Po svém vítězství ve Světovém atletickém finále v novém českém rekordu se Špotáková dostala na první místo světového žebříčku oštěpařek (world rankings) s 1365 body. Německá mistryně Evropy Neriusová klesla na druhé místo (1314 bodů).

Stuttgart zamíchal pořadím také v dalších sedmi disciplínách. Na první místo se vrátil asijský rekordman v hodu kladivem Japonec Koji Murofuši. Nyní má 1401 bodů, což je o 152 bodů více, než dosavadní lídr Szymon Ziolkowski z Polska.

Jamajská sprinterka Sherone Simpsonová se posunula do čela ženské stovky před Belgičanku Kim Gevaertovou, v celkovém rankingu ženských disciplín se posunula o tři příčky nahoru na čtvrté místo za Meseret Defareovou (Et.), Tiruneš Dibabaovou (Et.) a Sanyu Richardsovou (USA).

Na první místa ve svých disciplínách se dostali také dva běžci z Keni. Alex Kipchirchir v mužské patnáctistovce (1406 b.) a Jeruto Kiptumová v v ženském stýplu (1320 b.). Kiptumová nahradila na první pozici Polku Wiolettu Frankiewicz-Janowskou.

Nový kubánský rekordman na krátkých překážkách Dayron Robles se posunul před Američana Trammella. Devatenáctiletý Kubánec zaběhl ve Stuttgartu čas 13.00, čímž zlepšil národní rekord. Na svém kontě má 1385 bodů a je pouhé dva body před americkým překážkářem.

Ve skoku o tyči ve Stuttgartu zvítězil výkonem 5.82 Paul Burgess. Dostal se na první místo světového žebříčku jako první Australan v historii. V ženské dálce se do vedení dostala Taťána Lebeděvová, která vede také kategorii trojskoku. Je druhou nejvýše postavenou ruskou atletkou po Jeleně Isinbajevové.

Aktuální pořadí světového žebříčku naleznete zde.

David Klempíř

Vytisknout