přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

7. září 2006, 13:57

Barbora Špotáková převzala štafetu

Stříbrná medailistka z mistrovství Evropy se stala novou patronkou CORNY Středoškolského atletického poháru.

Foto: Josef Čech

Štafetový kolík, symbolicky ve tvaru CORNY tyčinky, předal dnes na tiskové konferenci dosavadní patron soutěže Tomáš Dvořák Barboře Špotákové. Ta se tak od letošního 25. ročníku CORNY Středoškolského atletického poháru stává novou patronkou celé soutěže. A jak sama říká, moc se na to těší. „Je to zodpovědný úkol. A jsem za něj ráda. Doufám, že mě budou středoškoláci znát. Na stadionech mě když tak poznají osobně. A snad mi nebudou vykat,“ dodává s úsměvem.

Tomáš Dvořák novou patronku soutěže se smíchem ujistil, že dnešní generace již starším nevyká. „Když jsem byl na střední škole já, byli jsme vychovávaní jinak.“ Pak ale dodal, že Barboře novou úlohu přeje a ujistil ji, že na závodech CORNY SŠAP zažije skvělou atmosféru: „Byl jsem účastníkem těchto závodů mockrát a mockrát jsem si také říkal, že takovouto atmosféru nemají ani mnohá ligová utkání.“

Letos se celostátní finále CORNY SŠAP uskuteční ve dnech 13. a 14. října v Břeclavi. „Po letech pořádání v hale jsme se rozhodli vyzkoušet uspořádat finále na dráze, kde probíhají okresní a krajská kola,“ řekl ředitel Českého atletického svazu František Fojt. „V Břeclavi je pěkný, rekonstruovaný stadion s umělým povrchem. Když bude středoškolákům přát počasí, budeme svědky nádherného finále.“

Generální sekretář AŠSK Jaroslav Koukal doplnil, že pro vítězná družstva CORNY Středoškolského atletického poháru se otevírají mezinárodní možnosti: „Vítězné týmy chlapců a dívek mají možnost reprezentovat v červnu 2007. V jihofrancouzském Bordeaux se totiž pořádá ISF Athletics 2007 jako Memoriál Jeana Humberta.“ Pro týmy zde ale oproti CORNY SŠAP platí jistá omezení. „Půjde pouze o šestičlenná družstva a je zde věková hranice sedmnácti let. Starší středoškoláci bohužel na tuto akci nemohou,“ doplňuje Koukal.

„CORNY SŠAP je soutěž, která má pro českou atletiku veliký význam. Zejména pro mladé, ze kterých za pár let mohou vyrůst noví reprezentanti České republiky.“ uzavřel František Fojt.

Okresní kola soutěže, kterých se každoročně účastní na 15 000 středoškoláků ve věku 15–19 let, začnou již v září, krajská kola pak v říjnu. Finále je na programu 13.–14. října v Břeclavi.

Soutěžící se utkají v sedmi disciplínách. Dívky v běhu na 60, 200, 800 metrů, ve výšce, dálce, kouli a štafetě. Chlapci poběží 100, 400 a 1500 metrů, štafetu, budouskákat do výšky, dálky a vrhat koulí.

Více informací naleznete zde.

David Klempíř

Vytisknout