přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

20. května 2006, 12:54

Barbora Špotáková má limit na mistrovství Evropy

V 1. kole Česká spořitelna extraligy zvítězila Barbora Špotáková soutěž oštěpařek výkonem 62.22 metrů.

"S výkonem jsem maximálně spokojená," řekla Špotáková těsně po skončení soutěže. "Byla jsem trochu nervózní, jak to před prvním závodem v sezoně bývá, to na výkonnosti nikdy nepřidá. Ale spokojená jsem opravdu nadmíru a doufám, že půjde moje forma ještě nahoru."

Barbora Špotáková překonala nominační limit Českého atletického svazu 59 metrů hned prvním pokusem v soutěži. Poslala oštěp do vzdálenosti 61.53 m a zajistila si průběžné vedení. Čtvrtý pokus se jí také podařil (61.18), pak ale přišel pátý pokus a oštěp doletěl až na značku 62.22 metrů. "S limitem na Evropu jsem počítala, nebudu říkat že ne. Jsem ale ráda, že to bylo takhle kvalitním výkonem. Teď se budu soustředit na učení, čekají mě státnice," pousmála se hořce.

Špotáková je letos druhou českou oštěpařkou, která má splněn limit na evropský šampionát. První je Jarmila Klimešová. Ta dnes skončila na druhém místě s nejdelším hodem 57.43 metrů. "Držela jsem Jarmile palce," komentovala to Špotáková. "Jsme kamarádky a vzájemně se hecujeme. Doufám, že se do Göteborgu podíváme obě."

David Klempíř

Vytisknout