přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

26. července 2006, 21:30

Barbora Špotáková je novou českou rekordmankou

Oštěpařka Barbora Špotáková dnes na mítinku v Helsinkách vytvořila nový český rekord, když hodila přesně 66 metrů.

Dnešní mítink Grand Prix v Helsinkách se stal svědkem dalšího výrazného úspěchu české oštěpařky Barbory Špotákové. Hned prvním pokusem totiž poslala své náčiní do vzdálenosti 66 metrů a o devět centimetrů tak překonala dva roky starý národní rekord Nikoly Brejchové. Osobní maximum z mítinku v Laussane před čtrnácti dny dokázala vylepšit o jedenáct centimetrů. Špotáková se také opět posunula na druhou příčku letošních světových tabulek za Němku Christinu Obergföllovou, patří jí také desáté místo historických světových tabulek. 

 
"Při příchodu na stadion, kde jsem v loňském roce neuspěla (pozn. red.: 13. místo na MS), mně trošku zasáhl. Ale pak jsem si řekla, že každý rok je jiný. A ten letošní je s tím minulým nesrovnatelný," svěřila se ihned po závodě atletka Dukly Praha. Úspěch si vychutnala se vším všudy. "Vše klaplo, jak mělo. Od ubytování až po příjemnou diváckou atmosféru na stadionu," popsala Špotáková. Do závodu šla s taktikou uspět hned prvním pokusem. "Chtěla jsem to zkusit stejně jako to šlo v Laussane. Jsem moc spokojená, že se povedlo nejen vítězství, ale i český rekord. Cením si toho o to víc, že se tak stalo právě na stadionu, který pro mě měl vloni hořkou příchuť," dodala svěřenkyně Rudolfa Černého.

V trojskokanské soutěži se dařilo Jamajčance Trecii Smithové, která letos jako druhá dolétla do vzdálenosti 15.05. Druhé místo letošních tabulek obsadila v běhu na 10 000 metrů Japonka Kajoko Fukušiová časem  31:00.64.

Kompletní výsledky naleznete zde. 

 

Karolína Farská

Vytisknout