přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

12. srpna 2006, 10:47

Barbora Špotáková hodila český rekord

V dnešní kvalifikace oštěpařek poslala oštěp hned prvním pokusem do vzdálenosti 66.12 metrů. Jarmila Klimešová bohužel kvalifikací neprošla.

Zlepšila tak vlastní národní maximum z letošních Helsinek a vylepšila český rekord o 12 centimetrů. Do finále je tak jasnou favoritkou na zisk cenného kovu. "První hod, lehký hod... jsem spokojená," usmívala se Barbora Špotáková. "Forma je tady, doufám, že jí zítra dokážu taky prodat. Byla jsem strašně nahecovaná. Chtěla jsem zopakovat taktiku z posledních závodů a zajistit si postup právě prvním hodem. Když hodinu a půl čekáte, tak potom ten první hod stojí za to. Byla jsem na něj nažhavená. Že to bude takhle daleko, to mě ani nepřekvapilo, mě to opravdu v poslední době výborně hází. Už při rozhazování jsem to cítila. Měla jsem tu nejvíc českých diváků, kteří mi kdy fandili, to bylo pro mě úžasné." V kvalifikační skupině "A", která začala v 10:30 hodin, zvítězila. K druhému a třetímu pokusu již ani nenastoupila, stejně jako druhá v pořadí, Němka Steffi Neriusová (63.35). Třetí nejdelší hod předvedla ve skupině "A" Italka Zahra Baniová (61.15).

Jarmila Klimešová bohužel kvalifikací neprošla. Ve skupině "B" měla pouze dva platné pokusy, oba za hranicí 56 metrů. Jejích 56.76 však stačilo až na konečné 18. místo. "Hrozný, nejhorší závod za poslední dva roky. Připravená jsem byla dobře, byla jsem zdravá, podmínky ideálně, ale nemohla jsem to prostě trefit. Myslela jsem, že mám na víc," řekla novinářům Jarmila Klimešová.

Na postup do finále bylo potřeba hodit alespoň 58.65 metrů.

Kompletní výsledky naleznete zde.

Z výsledků:


ŽENY

oštěp (kvalifikace)
skupina "A": 1. Barbora Špotáková (ČR) 66.12 - NR, 2. Steffi Neriusová (Něm.) 63.35, 3. Zahra Baniová (It.) 61.15.
skupina "B": 1. Christina Obergföllová (Něm.) 60.06, 2. Barbara Badejczyková (Pol.) 59.65, 3. Mercedes Chillaová (Šp.) 59.54, ...9. Jarmila Klimešová (ČR) 56.76.

Karolína Farská, David Klempíř

Vytisknout