přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

12. února 2007, 10:21

Barbora Laláková vynechá halovou sezonu

Česká výškařka Barbora Laláková se v letošní halové sezoně nepředstaví. Důvodem je zranění úponu paty na pravé noze.

„Mrzí mě to, protože v tréninku jsem skákala dobře,“ říká držitelka českého halového rekordu. „Navíc limit na halové mistrovství Evropy do Birminghamu nebyl nijak vysoko,“ řekla o výšce 192 cm. Trenér Michal Pogány doplnil, že by nechtějí riskovat další zranění a letní sezonu, která je pro výškařku vzhledem k mistrovství světa prioritou.

Lalákovou začaly trápit bolesti pravého chodidla na lednovém soustředění v polské Spale, postupně odvolala starty na Moravské Daylong Tour a nakonec se rozhodla vynechat celou halovou sezonu. „Dlouho jsem to rozhodnutí odkládala, snažila jsem se dát nohu do pořádku, ale nešlo to,“ přiznává Laláková.

V uplynulých týdnech absolvovala terapii rázovými vlnami i jeden obstřik bolavého místa. Problémovým je úpon na pravé patě, jedna z jeho šlach je silnější, druhá slabší a ochablejší. „Ortopedka v Brně mi řekla jednoznačně: Léčba je jasná - klid,“ říká Barbora Laláková. „Otázkou je, jak dlouho bude muset být noha v klidu.“ Momentálně se česká výškařka věnuje léčbě laserem, regeneraci, občas zajde do sauny a minulou středu si neodpustila trénink v posilovně. „Zároveň dělám různá cvičení, aby se tkáň prokrvovala,“ říká.

Přípravu na letní sezonu Laláková pravděpodobně měnit nebude. Začátkem března zamíří na soustředění do Tater. „Samozřejmě záleží na tom, jestli noha už bude v pořádku. Věřím, že ano,“ přeje si česká halová rekordmanka.

David Klempíř

Vytisknout