přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

25. dubna 2008, 12:20

Barbora Laláková si na tréninku přetrhla achilovku

Rehabilitace potrvá měsíce, účast elitní výškařky na srpnové olympiádě se tak přesouvá do teoretické roviny.

Úraz na levé, tedy pro Lalákovou odrazové, noze se stal ve čtvrtek na přípravném soustředění na Kanárských ostrovech při skokanském tréninku. „Přišlo to absolutně bez varování. Skákali jsme flopy snožmo a Bára vypadala ve skvělé formě. Kdo ji viděl, tak říkal, že skáče jako na trampolíně. Nestěžovala si na žádnou bolest, jen prý cítila unavená lýtka. A pak se to stalo,“ smutnil její kouč Michal Pogány.

S prvním ošetřením vypomohl lékař, který byl ve stejném středisku La Santa na Lazarotte jako člen polské výpravy. Následoval bleskový přesun do Česka, kde se finalistka z loňského MS v Ósace a česká halová rekordmanka podrobila dnes ráno operaci. „Šlacha byla ze dvou třetin utržena. Spravili jsem ji a postižené místo bylo zafixováno dlahou, kterou posléze nahradí sádra. Poté, co se zhruba za 6 týdnů sundá, můžeme začít s rehabilitací. Než se vše úplně spraví, může trvat i pět až šest měsíců, “ řekl MUDr. Miloš Barna z fakultní nemocnice v Motole, který je současně vedoucím lékařem atletické reprezentace  

Pokud se jeho slova naplní, proběhne olympiáda v Pekingu bez Lalákové, která jinak patřila se splněným limitem po výkonu 197 cm mezi téměř jisté účastníky. 

Adam Pražák

Vytisknout