přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

24. listopadu 2006, 13:16

Barbora Dibelková bude maminkou

Na příští rok plánuje svatbu a možná už návrat k atletice. Na olympijský rok 2008 chce být zpátky v plné formě.

V lednu 2007 by měla nejlepší česká chodkyně současnosti rozšířit řady atletických maminek. Barbora Dibelková čeká se svým přítelem a zároveň trenérem Ivo Pitákem miminko v polovině ledna příštího roku. "Termín mám 13. ledna a porodnici máme domluvenou v Hradci," říká s úsměvem pátá chodkyně loňského MS v Helsinkách. "Nenechali jsme si zjistit, co to bude. Necháme se překvapit. Já bych chtěla kluka, Ivo zase holčičku. Ať už to ale bude cokoliv, šťastní jsme už teď." Jméno pro možného chlapečka vybírala Bára, pro holčičku Ivo. "Bude to buď Matěj, nebo Barborka."

Barbora dítě plánovala, ale lidé v okolí prý jen kroutili hlavou. "To je pravda. Téměř nikdo mi nevěří, že jsme to plánovali. Ale já bych někdy v budoucnu chtěla určitě ještě alespoň jedno dítě. Nejsem jedináček a sama bych chtěla mít v ideálním případě tři děti." Jak ale sama Barbora dodává, další dítě přijde na řadu nejdříve za dva roky. "Nejdříve svatba, kterou plánujeme na příští rok. Pak také návrat k atletice," připomíná.

Barbora sportovala až donedávna a plavat stále ještě chodí. "Jen jsem musela oželet jízdu na kole. Trošku mě to mrzí, ale už to opravdu nešlo." K atletice by se ráda vrátila již příští rok. "Známí mě varují, abych svůj návrat neuspíšila, ale s olympijským rokem počítám. No a když to půjde, chtěla bych nějaký závod zkusit už v roce 2007."

Při zvládání mateřských povinností nezbude Barboře čas na dokončení studia na lékařské fakultě. "Jsem ve čtvrtém ročníku, studium na rok přeruším. V lednu mě čekají ještě nějaké zkoušky, ale pak již studium nebudu brát v potaz. Dítě je pro mě teď to nejdůležitější."

Na miminko se Barbora těší hodně, ale možná ne úplně nejvíc. "To proto, že úplně nejvíc se těší moje maminka. Ta tím doslova žije," směje se Bára. "Nakupuje a vybírá oblečení, nemluví o ničem jiném... Je to až neskutečné."

A jak vůbec Barbora Dibelková snáší těhotenství? "Je to krásné, ačkoliv už bych to měla možná ráda za sebou. Ale například vůbec netrpím pověstnými záchvaty žravosti," směje se. "Žádné extra chutě na kyselé okurky nemám, ledničku rozhodně nevyjídám."

David Klempíř

Vytisknout