přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

3. února 2005, 08:23

Banská Bystrice se těší na Holma a Bábu

8. února se v Banské Bystrici uskuteční již dvanáctý ročník výškařského mítinku.

Dvanáctý ročník banskobystrického výškařského mítinku slibuje skvělou podívanou. Atletičtí fanoušci se mohou těšit na olympijského vítěze z Atén a trojnásobného halového šampióna Stefana Holma, chybět nebude ani bronzový z Atén, svěřenec Aleše Dudy Jaroslav Bába. Do Banské Bystrice se po účasti na Moravském výškařském turné chystá i Američan Jamie Nieto
Z českých borců se představí ještě Svatoslav Ton, jehož forma má vzrůstající tendenci - před týdnem si zajistil letenku do Madridu a v Ostravě v sobotu přidal ještě další dva centimetry (2.29 metru) a pokoušel se i o 2.31, přičemž hned první z pokusů vypadal velmi nadějně. Chybět nebude ani starší z bratrů Janků - Jan. Tomáš se kvůli léčbě zranění v Banské Bystrici neukáže.
V současné chvíli se na startovní listině objevuje sedm jmen s osobními rekordy 2.30 metru a více. Kromě již zmíněných skokanů se do Banské Bystrice chystá například italský halový rekordman Andrea Bettinelli či Maďar László Boros. Celkově by se mělo představit 15 či 16 výškařských es. Rekord mítinku je poměrně vysoko - drží ho Rumun Sorin Matei výkonem 2.36 metru z roku 1995. Banská Bystrice se stane zřejmě druhým mítinkem halové sezony, kde se utká Švéd Holm s naší hvězdou Jaroslavem Bábou. Premiéru budou mít 3. února v Goeteborgu.

 

Karolína Farská

Vytisknout