přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

11. března 2011, 10:33

Balnerova pauza se protáhne, palec měl zlomený

Aktuální česká tyčkařská jednička musela pro zranění v Doněcku vzdát účast na halovém ME v Paříži. Teď se však ukázalo, že zranění bylo vážnější, než lékaři původně diagnostikovali.

Tyčkař Michal Balner se po vynechání halového vrcholu vrhnul na přípravu, ale musel ji přerušit a nechat se vyšetřit, protože jej únorové zranění ruky pořád bolelo. „Po třítýdenním tréninku a koukání na HME jen přes obrazovku je to pro mě to nejhorší. Jsem unavený, ale odhodlaný bojovat,“ uvedl svěřenec Boleslava Patery, který si myslel, že ho palec na levé ruce bolí, protože jej má naražený.


Po první operaci..., obě foto: archiv M. Balnera

Až ve Vysokém nad Jizerou však zjistili, že v doněckém závodě nedošlo „jen“ k roztržení dlaně a naražení, ale také zlomenině palce, a dokonce vícenásobné. Ruku totiž 28letému tyčkaři nezrentgenovali nejen na Ukrajině, kde došlo ke zranění po prasknutí tyče při pokusu o český rekord, ale ani v pražské vojenské nemocnici ve Střešovicích. V týdnu tak musel Balner absolvovat další operaci, při níž mu ruku znovu rozřezali a špatně srostlý palec znovu zlomili. Bez možnosti posilovat nebo dokonce držet tyč tak bude dalších pět týdnů.


...po druhé operaci

Balnerovo naštvání na nepříznivý osud ještě vzrostlo, když viděl, že v Paříži stačilo na medaili 570 centimetrů. Tolik totiž skočil finalista loňského HMS v Doněcku předtím, než přišel osudný pokus na národní maximum o dvanáct centimetrů výš, při němž jej zradila tyč. „Většinou se láme na tři kusy, ale tahle se zlomila na dvě. Zranění nevzniklo pádem, ale tím tlakem, jak mi tyč vibrovala v ruce,“ říkal tehdy Balner.

Michal Procházka

Vytisknout