přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Balner do finále nepronikl, leč nezklamal

Tyčkař Michal Balner skočil v kvalifikaci 5.55 metru, což na postup nestačilo. Dnes jsou na programu další čtyři finále.

Svěřenec Boleslava Patera si nevedl špatně. Základní výšku 540 cm i následných 5.55 zdolal na druhý pokus. Rozhodující výšku 5.65, což by byl Balnerův osobní rekord, lehce napoprvé shodil, a nezadařilo se mu ani ve zbylých pokusech. Přitom na postup stačilo právě 5.65 m na poprvé. "Dnes to bylo takové neslané, nemastné. Technika nebyla nejhorší, ale vůbec jsem se neuměl nahecovat. Byl jsem jako poloviční. Mrzí mě to, chtěl jsem se dostat do finále, protože jsem na to měl," litoval český "Maxim Tarasov", jak mu přezdívají ve skupině.
O tom, že byl dobře připravený, hovoří nejen subjektivní pocity závodníka, ale i tréninkové ukazatele z posledních dní. "Co jsem tady, udělal jsem si osobák na stovce. Skákal jsem z krátkého rozběhu na stejných tyčích jako dnes z delšího. Měl jsem na to těch 565 cm skočt a věřil jsem si i na 5.70. V Třinci jsem tu výšku shazoval těsně a to mě navíc bolela noha," připomněl republikový šampionát a dodal: "i dnes jsem to už měl téměř skočené. Kdybych býval podržel ten třetí...Mrzí mě, že jsem propásl příležitost, snad příště," zpytoval svědomí pětadvacetiletý závodník, pro něhož je Ósaka první velkou akcí kariéry. Odváží si z ní celkově 19.místo.
Dále postupuje deset tyčkařů, kteří skočili 570 cm, další dva byli dobráni poté, co zdolali 5.65 napoprvé. Mezi finalisty chybí například Australan Paul Burgess, domácí závodník Daichi Sawano či Američan Jeff Hartwig.

 

Adam Pražák, Michal Procházka

Vytisknout