přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

30. ledna 2007, 20:07

Baďurová si vylepšila halový osobák o 15 centimetrů

Tyčkařka Kateřina Baďurová dnes na závodech ve Stromovce skočila 4.50 metru, porazila druhou Rybovou, která dosáhla stejného výkonu.

V úterní soutěži tyčkařek v pražské hale ve Stromovce se dařilo Kateřině Baďurové. Zvítězila výkonem 4.50 metru, čímž si vylepšila vlastní halové maximum o 15 centimetrů. Pod širým nebem skočila již 4.52 metru. Na pokusy zdolala Pavlu Rybovou, která dosáhla stejného výkonu. Obě se pak pokoušely ještě o 4.55 metru, ovšem neúspěšně.

"Soutěž byla dneska hrozně dlouhá, začaly jsme v jednu a skončily skoro v půl osmé, v poli bylo 13 závodnic. Nedoufala jsem, že bych něco pořádného skočila, o to víc jsem s výkonem spokojená," svěřila se ihned po závodě Baďurová.

A kde ona sama vidí příčiny svého dnešního úspěchu? "Konečně jsem mohla po dlouhé době trénovat naplno, jsem naprosto zdravá a příprava proběhla po fyzické stránce výborně. Mám dost síly a měla jsem také čas plně se věnovat technice." V přípravě s trenérem Paterou zavedli také nové prvky, které se v dnešním závodě snažila uplatnit. "Pokus na 4.50 hodnotím technicky spíše jako průměrný, i když byl úspěšný. Povedenější byl ten na 4.55, ale tam už jsem bohužel shazovala."

I trenér Boleslav Patera byl spokojený. "Dnes se dařilo více Katce, ale příště to může být jinak, v sobotu se obě děvčata opět představí v Praze na mezinárodních závodech." Český halový rekord Hamáčkové-Rybové z roku 2003 - 4.57 metru tak může být v nejbližších dnes na spadnutí. Další svěřenkyně Patery Jiřina Ptáčníková skončila třetí výkonem 410 centimetrů.

V mužské části soutěže zvítězil Štěpán Janáček výkonem 5.30 metru. O limit na halové mistrovství Evropy se bude pokoušet v sobotu na mezinárodních závodech ve Stromovce.

Karolína Farská

Vytisknout