přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

13. ledna 2005, 12:38

Baďurová pomáhá s tréninkem svému příteli, sama nejspíš nestihne halovou sezonu

Finalistka olympijské soutěže tyčkařek Kateřina Baďurová se zotavuje po operaci achilovky, její start v halové sezoně je tak vážně ohrožen.

Od října se dvaadvacetiletá závodnice USK Praha trápila s bolestmi kotníku a Achillovy šlachy, pro operaci se rozhodla po prosincovém soustředění na Kanárských ostrovech. V pondělí podstoupila laparoskopický zákrok na achilovce, berle odloží nejdřív až ve středu. „Pro operaci jsme se rozhodli hned po Kanárech, čím dřív se to operovalo, tím líp,“ uvedla Baďurová. „Zrovna jsem měla dobrou formu, příprava byla kvalitní, udělala jsem si osobáky na tréninku i v posilovně,“ pokrčila rameny, „ale noha bolela, spíš by mě překvapilo, kdybych někdy odtrénovala bez bolesti. Je lepší to pořádně doléčit. Když teď budu odpočívat, mělo by to být dobré.“ V současné době je svěřenkyně trenéra Patery v domácím ošetřování a alespoň pravidelně posiluje.

Za vrchol zimní sezony Baďurová považuje samozřejmě halové mistrovství Evropy v Madridu, svůj start ale bere s nadhledem: „Když se to nestihne, nic se neděje. Všechno teď záleží na zraněné noze.“ V uplynulé sezoně mladá tyčkařka nechyběla ani na jedné z vrcholných atletických akcí, startovala na halovém MS v Budapešti a v létě v Aténách brala dvanácté místo v olympijském finále.

Od podzimu Baďurová v tyčkařském sektoru také dohlíží na přípravu svého přítele Tomáše Janků, který se rozhodl věnovat se kromě výšky i halovému sedmiboji. „V tyčce mu pomáhám, ale v ostatních disciplínách jsem ho ještě neviděla, bude to pro mě překvapení,“ usmála se Baďurová a popsala Tomáše při tréninku: „když mu to jde, tak je v pohodě, ale jinak se naštve a mlátí tyčkou kolem sebe.“ První příležitost vidět Tomáše Janků na startu sedmiboje bude už tento víkend v Hale Otakara Jandery při Pražských vícebojích, kde se vynikající výškař rozhodl absolvovat celou dvoudenní soutěž. „Určitě se přijdu podívat,“ těší se Baďurová.

Tomáš Klement

Vytisknout