Baďurová okusí atmosféru "malého MS"

23. listopadu 2011, 11:26

Tyčkařka Kateřina Baďurová, stříbrná z MS v Ósace, se dnes objeví jako jediná Češka na startu nejslavnějšího atletického mítinku, curyšské Weltklasse, čtvrtém dílu Zlaté ligy.

Necelý týden po návratu z úspěšného mistrovství světa se tak Kateřina Baďurová znovu utká se svými největšími soupeřkami, včetně světové rekordmanky Jeleny Isinbajevové, šampionky z Ósaky. Baďurová bude chtít její roli suverénky a adeptky zlatého pokladu ohrozit, především si však dělá zálusk na další vylepšení svého českého rekordu, který skočila ve finále MS - 475 cm. Skákat budou také další tři Rusky, Feofanová, Golubčikovová i Polnovová, osmičlenné pole doplňují Francouzka Boslaková, Brazilka Murerová a Polka Pyreková.

Na zrekonstruovaném stadionu Letzigrund se představí i další mistři světa. Trojnásobný mistr světa Tyson Gay však zatím nezregeneroval devět (!) startů na MS, a tak se nakonec představí "jen" ve americké štafetě 4x100 m. Na startu stovky by však neměl chybět vicemistr z této trati Derrick Atkins z Baham. Také na dvojnásobné trati bude favoritem druhý z MS, Jamajčan Usain Bolt.

Mistr světa na 1500 a 5000 m Američan Bernard Lagat se představí na hladké trojce. V závodě se bude muset spolehnout na vlastní tempařské schopnosti, protože pořadatelé do žádné běžecké disciplíny neumožnili start vodiče. Tyč mužů bude mít svého mistra z Ósaky dalšího Američana Brada Walkera. To samé platí o trojskokanu Portugalci Nelsonu Évorovi, nebo oštěpaři Tero Pitkämäkim.

Mezi ženami sice chybí šamionka na stovce Veronica Campbellová, všechny tři Američanky, které se za ní v Ósace srovnali - Lauryn Williamsová, Jeterová, Edwardsová - však ano. Mistryně se však představí na čtvrtce - Jamajčanka Novlen Williamsová, bude však mít těžkou konkurenci v podobě uchazečky zlatého jackpotu Američanky Sanyi Richardsové; dále na půlce - Janeth Jepkosgeiová, na patnáctistovce Bahrajnka Maryam Yusuf Jamalová i na stovce s překážkami - Američanka Michelle Perryová, té navíc půjde o zlatý poklad. Hlavní ozdobou ženských souteží by ale měl být očekávaný atak světového rekordu šampionky z MS, výškařky Blanky Vlašičové z Chorvatska.

Hlavní program Zlaté ligy v Curychu začíná dnes večer v 19.40, ČT2 jej vysílá od 20 hodin. Mítink bývá přezdíván jako "malé mistrovství světa", protože se během dvou hodin představí to nejlepší, co aktuální atletika nabízí.

Michal Procházka
Vytisknout

Krátce

04.12.2016 14:17 O Zuzaně Hejnové vyšla kniha s podtitulem Rychlá holka, autorem je Tomáš Klement.

Archiv zpráv

Kalendář událostí