přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Baďurová: Konečně projít do finále!

Tyčkařka Kateřina Baďurová zůstává i přes nedávný český rekord a dlouhodobě vysokou výkonnost na zemi a o svých plánech pro šampionát mluví velmi skromně.

Od Zlaté tretry absolvovala šňůru sedmi závodů, v nichž skočila 457 cm a výše. Báječnou sérii završila v úterý ve Stockholmu výkonem 4.70, jímž ustanovila nový český rekord. A očití svědci tvrdí, že i její pokusy o 10 cm výše vyhlížely velmi nadějně. Nechává si další zlepšení na Ósaku? „Chtěla bych samozřejmě skočit vysoko, ale jestli to bude tolik, to si netroufnu říci. Forma by mi nicméně odejít neměla. Naopak se podle posledních ukazatelů z Nymburka zdá, že stále roste,“ říká svým tichým hlasem drobná atletka.

Za rekordní skok dostala od svého trenéra Boleslava Patery dílčí pochvalu. A to je co říct! „Samozřejmě na videu viděl spoustu chyb, ale moment, kdy jdu do zvratu, označil za geniální. To jsem od něj v souvislosti se svými výkony ještě nikdy neslyšela,“ směje se.
 
Japonsko pro ni bude novou zkušeností. Netuší proto ani, co s ní udělá odlišné prostředí a jak zvládne aklimatizaci. „Slyšela jsem ale, že směrem tam to není tak strašné jako při návratu,“ říká. 

Samotnou soutěž vyhlíží s očekáváním. Soupeřky si jí už stačily povšimnout a začínají z ní mít respekt. Kateřina však hned o medailích nemluví. „Nejdřív bych se konečně ráda dostala z kvalifikace. Pak se uvidí.“ Čekají ji věhlasné soupeřky včetně jasné favoritky soutěže Jeleny Isinbajevové. I tu však už letos málem porazila. Na Zlaté tretře podlehla jen na základě horšího zápisu. 

Adam Pražák

Vytisknout