přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. ledna 2008, 16:14

Baďurová: Hlavně být trpělivá a nespadnout

Tyčkařka Baďurová se zotavuje po operaci přetrženého křížového vazu. Co ji čeká v budoucnosti?

Zranění jste si přivodila na soustředění na Tenerife. Jak k němu došlo?
Dělali jsme různé odrazy na pláži. Poslední sérii jsem šla aktivně jako první ze skupiny. Chtěla jsem jí udělat pořádně, naplno. Jenže při jednom z dopadů se mi koleno prolomilo dovnitř. Nikdy předtím se mi to nestalo, a tak jsem si myslela, že by to mohly být jen natažené vazy a dokonce jsem to zkoušela rozcházet. Když jsem ale pak volala do Prahy, tak mi řekli, abych všeho nechala a okamžitě přiletěla.


Foto:Jan Kucharčík

Přeprava byla údajně dost komplikovaná.
To ano. První spoj do Prahy letěl až za tři dny, tak jsme hledali možnost, jak se dostat alespoň co nejblíže k českým hranicím. Nakonec jsem letěla do Norimberka, kde mě vyzvedl Tomáš (Janků – partner Baďurové – pozn. aut.) a jeli jsme rovnou do Českých Budějovic za MUDr. Martinem Scheichlem.

Včera vás operovali. Jak se cítíte?
Teď už to docela jde, ale bolelo to hodně.

Do kdy budete v Českých Budějovicích?
Asi do pátku. Pak bych měla jet domů.

Jaké vás čekají procedury?
Dostávám motorickou dlahu, co se sama ohýbá do poloh, které nebolí. Je důležité, aby vazy byly v pohybu a nezatuhly, a přitom nebyla noha neúměrně zatěžována. Nesmím na ní teď šest týdnů vůbec stoupnout.

Jaký je další výhled vašeho léčení?
Po těch šesti týdnech víceméně klidu bych měla přejít na kolo, plavání a pomalu, postupně začínat s lehčím tréninkem.

Asi to bude od vás vyžadovat velkou trpělivost.
(trpce) Já už jsem zvyklá. Navíc je „štěstí“, že na Dukle nebudu první, kdo bude mít potíže z koleny, takže všichni fyzioterapeuti a maséři už vědí, co a jak, a jistě najdou cestu, jak mě co nejdříve vrátit do tréninku. Hlavně mě však všichni varují, abych teď nikde nespadla. To by se mohly vyrvat šrouby, jimiž je vaz spojen, a to by byl průšvih.    

Přejeme brzké uzdravení.


Adam Pražák

Vytisknout

Související články