přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Baďurová bude bojovat o medaile, ale nesmí se o tom mluvit

Česká tyčkařka prošla kvalifikačním sítem a v úterý jí na MS čeká finále. Její kolegyně Pavla Rybová je vyřazena.

Stuczynská, Pyreková, Polnovová, Isinbajeová, Golubčiková, Howeová, Feofanová, Murerová, Rogowská, Boslaková, Spigelburgová... to jsou soupeřky, se kterými se za dva dny utká o medaile. „Není tam nikdo, koho bych neznala. Čtyři Rusky je maxivelké zastoupení, ale taková je realita,“ komentovala finálové složení úspěšná kvalifikantka Kateřina Baďurová.
Vyřazovacími boji prošla s podivuhodnou lehkostí, opravovala jedinkrát poté, co vynechala jednu postupnou výšku a šla rovnou na 4.50. „Na sektoru byly až nečekaně dobré podmínky, takže jsem si brala stále tvrdší tyče. Původně jsem chtěla jít všechny výšky, pak jsem to právě kvůli tyčím přehodnotila. 445 cm nemělo cenu chodit.  I tak jsem poprvé na 450 cm prolétla. Napodruhé se to naštěstí povedlo,“ oddechla si.
Do finále může jít uvolněněji. „Vnitřně mám splněno, všechno další bude navíc. Což ale neznamená, že se nebudu snažit. Chci skočit co nejvíc.“ A získat medaili? „O ní nechci mluvit. Když se mi však podaří skočit vysoko, a třeba vylepšit národní rekord, mohlo by z toho být dobré umístění,“ řekla šalamounsky finalistka mistrovství světa.
 


Kateřina Baďurová při kvalifikaci. Foto:Graf.cz

V o poznání horším rozpoložení byla po vyřazovací soutěži druhá z českých reprezentantek Pavla Rybová. Zvolla podobnou taktiku jako Baďurová, na 450 cm však byla třikrát neúspěšná. V zápisu ze soutěže jí zůstane 435 cm. „Než jsme začali skákat 4.50, tak jsem si říkala, že budu spokojená, pokud udělám tři dobré skoky. Teď jsem naštvaná, protože jsem je udělala,  a přesto všechny spadly. Při krátkodobé formě máte buď štěstí, jako jsem ho měla třeba v Aténách, nebo ne, což byl dnešní případ. Nemám tu samou odvahu, jako v době, kdy jsem skákala rekordy, abych vzala další tvrdší tyče, když jsem na nich celou dobu neskákala. Neudělala jsem včas správné rozhodnutí a dva z těch tří skoků byly prošlé,“ zhodnotila dnešní soutěž Rybová.

Adam Pražák

Vytisknout