přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

8. února 2005, 22:09

Bába zvítězil v Banské Bystrici, Ton má limit na letní šampionát

Česká výška zažívá zlaté časy. Banskobystrickou laťku vyhrál Bába výkonem 2.33 metru. Ton překonal 2.31.

Diváci v Banské Bystrici zažili i přes neúčast švédské hvězdy Stefana Holma vynikající podívanou. Fanoušky nezklamal teprve dvacetiletý Jaroslav Bába.
Na Slovensko odjížděl s tím, že chce překonat minimálně 2.30 metru, aby si na této výšce byl již jistý. Skočil ale ještě o tři centimetry více a mítink v Banské Bystrici vyhrál. Po zdolání laťky ve výšce 2.33 metru si nechal na stojany nastavit 2.38. Svěřenec Aleše Dudy tak třetí den po překonání národního rekordu zkoušel jeho hranici posunout o další centimetr. Nakonec ale na této výšce třikrát shazoval.

Vysokou kvalitu české výškařské školy potvrdil i další český zástupce  ve startovní listině banskobystrického závodu Svatoslav Ton. Závodník Dukly Praha skončil druhý, když se přehoupl přes 2.31 metru. Překonáním této hranice si vytvořil osobní halové maximum a zároveň o jeden centimetr překonal limit na světový šampionát, který se uskuteční v létě v Helsinkách. 

Třetí místo obsadil Ukrajinec Andrej Sokolovskij, který skočil 2.29 metru. Jan Janků skončil osmý výkonem 2.20 metru.
     
Výsledky:
1. Bába (ČR) 2.33 m, 2. Ton (ČR) 2.31, 3. Sokolovskij (Ukr.) 2.29, 4. Bettineli (It.) a Nieto (USA) - 2.27, 6. Challanger (Brit.) 2.25, ...8. J. Janků (ČR) 2.20. 

Karolína Farská

Vytisknout