přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

20. ledna 2011, 21:57

Bába vyhrál v Ostravě a má limit pro halovou Evropu

Výškař Jaroslav Bába ovládl letošní ročník Ostravské laťky výkonem 226 cm a splnil tak nominační kriterium pro HME. Ivě Strakové a Oldřišce Marešové předvedených 187 cm na limit nestačí.

Jaroslav Bába se stal po vícebojařce Elišce Klučinové a tyčkařce Jiřině Ptáčníkové třetím českým atletem na nominační listině pro evropský šampionát v hale, který se uskuteční na začátku března v Paříži. Svěřenec trenéra Jana Janků st. to dokázal hned při své letošní závodní premiéře, při níž v malé hale u ČEZ Arény zdolal přesně hranici limitu.

"Asi neřeknu nic nového, když povím, že tam jsou ještě nějaké nedostatky. Ale rozhodně to je pozitivní výsledek, protože v dalším průběhu halové sezony už na to nemusím myslet," konstatoval Bába po vítězství v Ostravské laťce. Druhý skončil Ukrajinec Šapoval s výkonem 223 cm, třetí byl s 220 cm Moldavan Tucan.

Mezi ženami se stala již trojnásobnou premiantkou laťky Iva Straková. "Bylo to takové moje klasické utrápené vítězství, ale jsem za to ráda, je to povzbuzující. Úvod halové sezony je u mě každý rok podobný. Je tam hodně rezerv. Ale časem se to vypiluje a bude to lepší," řekla po výkonu 187 cm, který zatím na nominaci nestačí. Tutéž výšku zdolala i nakonec druhá Oldřiška Marešová. Romana Dubnova, která se snaží dostat do bývalé formy před komplikovaným zraněním na olympiádě v Pekingu, předvedla 184 cm a skončila třetí.

Na další výškařské závody s mezinárodní účastí nemusíme dlouho čekat, už příští týden jsou na programu dva mítinky Moravské výškařské tour.

Výsledky
Muži:
1. Bába 2.26, 2. Šapoval (Ukr.) 2.23, 3. Tucan (Mold.) 2.20, ...6. Heindl 2,10, 7. Sommershuch a 8. Trybula oba 2.05.
Ženy:
1. Straková a 2. Marešová obě 1.87, 3. Dubnova 1.84, ...8. Nová 1.75.

Adam Pražák

Vytisknout