přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

31. července 2009, 22:22

Bába třetí ve Stockholmu

Na mítinku DN Galan potvrdil český skokan formu výkonem 227 cm. Oštěpař Petr Frydrych byl s 77.07 pátý.

Výškař Jaroslav Bába obsadil třetí místo na mítinku ve Stockholmu. Svěřenec Jana Janků  st. Předvedl 227 cm a nestačil jen na americko-ruskou dvojici Jesse Williams a Jaroslav Rybakov. Oba skočili ještě o 3 cm výše. Naopak až za českým reprezentantem skončil halový mistr Evropy Ivan Uchov.

Petr Frydrych vybojoval v oštěpařském sektoru pátou příčku, když své náčiní poslal při svém nejdelším hodu do vzdálenosti 77.07 m. Soutěž vyhrál Nor Andreas Thorkildsen výkonem 86.85 m.  

Další skvělý výkon předvedl na hladké stovce Američan Tyson Gay, jemuž však opět přály větrné podmínky více, než dovolují pravidla. Za podpory + 2.5 m/s za sekundu v zádech se mistr světa z Ósaky, jehož však trápí zdravotní problémy,  prohnal stometrovou tratí za 9.79. Druhý byl v čase 9.95 další Američan Darvis Patton, až třetí příčka vybyla na bývalého světového rekordmana Asafu Powella z Jamajky.

Na čtvrtce jasně zvítězil Jeremy Wariner, jeho výkon 44.83 je však stále jen stínem toho, na co jsme byli od něj zvyklí ještě před dvěma lety. Překážky vyhrál Kubánec Dayron Robles za 13.11 (vítr + 0.3), v kouli se dvojnásob radoval Tomasz Majewski, který si vedle triumfu v závodě odnesl i bonus v podobě nového polského rekordu 21.95 m.

Výborným časem na dvoustovce se před Berlínem připomněla dvojnásobná světová šampionka Allyson Felixová z USA, jejích 21.88 je nejlepším světovým výkonem v sezoně o téměř půl vteřiny. Na čtvrtce si Jamajčanka Shericka Williamsová poradila s jednou z hvězd letošního HME Antoninou Krivošapkovou. Po výkonu 50.63 ji porazila o 17 setin. Zlepšení letošního času na 12.51 na krátkých překážkách předvedla Kanaďanka Lopes-Schliepová, která si odnesla i skalp vládkyně tabulek Lolo Jonesové. Porazila ji o setinu.

Kvalitní byla i dálka, kterou pro sebe větrným výkonem 684 cm (+3.0) vybojovala Jelena Sokolovová. Halová mistryně Evropy Ksenija Balta skočila  o 2 cm méně a o další dílek zpět zůstala Američanka Brittney Reeseová.  

Výsledky zde.

Adam Pražák

Vytisknout