Bába si otevřel dveře do Istanbulu

úterý 24. ledna 2012
Výškař Jaroslav Bába vyhrál úterní Ostravskou laťku výkonem 229 cm a vyhověl tak nominačním kritériím pro halové mistrovství světa.

Dvakrát útočil marně, na třetí pokus to již vyšlo. Laťka zůstala na  stojanech a zápis výkonu 229 cm Jaroslava Bábu potěšil. Splnil jím limit ČAS pro halové mistrovství světa, které se uskuteční v březnu v  Turecku. Stal se prvním českým atletem, jemuž se to zatím povedlo.

Čtvrtému výškaři loňského mistrovství světa v Tegu navíc dává tento výkon dobrou perspektivu i směrem k olympijským hrám. Pokud se mu podaří jej minimálně zopakovat mezi prvním březnem a sedmým červencem, dá mu to zejména ve spojitosti s loňskými výsledky právo startovat v Londýně.
Svěřenec Jana Janků st. se již jako jistý vítěz Ostravské laťky posléze pokoušel ještě o vyšperkování svého výkonu na 233 cm, tam však již úspěšný nebyl. I tak vyhrál první z mítinků seriálu Czech High jump Grand Prix s velikým náskokem. Zbylí výškaři na pódiu, tj. druhý Donisan z Rumunska a o třetí místo se dělící Američan Moffatt a Polák Sleboda, skočili 223 cm.
Mezi ženami zvítězila Oldřiška Marešová,na dřívějších závodech však už předvedla kvalitnější výkony než dnešních 185 cm. Stejného maxima dosáhly i polské reprezentantky Domelová a Blažejová, které obsadily druhou, resp. třetí příčku.