přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

17. října 2007, 15:28

Bába si i před touto olympiádou zalyžuje

Výškaři Jaroslavu Bábovi se lyžování líbí a má s ním spojený i důležitý kariérní posun. Možná i proto spojil své jméno s firmou vyrábějící lyžařské oblečení.

"Když mi bylo 14, 15, vrátil jsem se z lyžařského výcviku a hned druhý den jsem jel na závody a o 10 cm jsem si vylepšil osobák," popsal Jaroslav Bába kořeny svého dobrého vztahu k zimnímu sportu. "Tehdy jsem vlastně i poprvé překonal dva metry, skočil jsem 206," doplnil výkonový "skok" možná i trochu podpořený lyžováním. "Ale jen sjezduju, běžky nemám moc rád, připomíná to běh a toho mám dost na normálním tréninku," svěřil se s úsměvem Bába.

Lyží se nevzdal, ani když pronikl do světové atletiky. Po svazích se párkrát proháněl i ve své doposud nejúspěšnější sezoně, kdy na aténské olympiádě v roce 2004 získal senzační bronz. "Trenér nám to nezakazuje. Naopak je to dobré odreagování a vlastně při tom taky trénujeme," myslí si Bába. "Zranění se nebojím. Zas nechodím do žádných extrémů, skoky na lyžích zkoušet nehodlám," směje se. Nucená pauza kvůli operaci kotníku přišla spíš ze závodního vypětí, rok a půl mu trvalo, než se dokázal vrátit. Letos skončil mezi světovou elitou osmý a je zpátky. "Jsem rád, že se mi podařilo připravit právě na vrchol sezony, na MS. Hlavně už tu nohu nevnímám, vypustil jsem to. Teď se chci dobře připravit na olympiádu. Do Tater na soustředění si ale big footy beru," uzavřel Bába.

"Líbilo se nám, že se dokázal právě po tom zranění vrátit. Je osobnost, která je nám sympatická," tvrdí na adresu Báby Petr Veselý, zástupce firmy, která se v ČR stará o značku oblečení Lasseho Kjuse, legendárního norského lyžaře-univerzála. Značku ve světě propaguje třeba i populární lyžařkský bohém Bode Miller. "Pokusíme se zařídit setkání Jardy, Kjuse a Millera," uvítal Veselý nápad novinářů. Ať už se s nimi Jaroslav Bába setká nebo ne, zařadil se určitě k velmi dobré "společnosti".

Michal Procházka

Vytisknout