přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

8. března 2005, 18:29

Bába se před mítinkem v Jablonci vsadil o český rekord

Jaroslav Bába bude hlavní hvězdou pátečního výškařského mítinku Jablonecká laťka, který se bude konat v hale U Přehrady v Jablonci nad Nisou jako show s hudbou.

Bronzový olympijský medailista z Atén se vsadil s trenérem, že skočí český rekord, který drží od únorového mítinku v německém Arnstadtu výkonem 237 centimetrů.

Největším Bábovým soupeřem v Jablonci bude Ukrajinec Andrej Sokolovskij, který má osobní rekord 236 cm. Bába má v letošním roce skvělou formu, víkendové mistrovství Evropy v hale však pro něj skončilo zklamáním. V Madridu skočil 230 centimetrů a byl čtvrtý. 

"Neprodal jsem formu, kterou jsem měl, ale třeba se mi bude dařit právě v Jablonci," řekl vítkovický výškař. Ve startovní listině jsou i bratři Tomáš a Jan Janků, či Ital Giulio Ciotti.
   
Závodu, který začne v 16:30, budou předcházet skoky žáků jabloneckých základních škol. Vše bude doprovázet hudba, kterou si každý dodá sám. Bábovi bude tradičně hrát skladba Jump od skupiny Van Halen.
   
Dvacetiletý výškař, jehož v Madridu mezi kvalifikací a finále skolila chřipka, bude mít o motivaci postaráno. S koučem Alešem Dudou se vsadil o sud plzeňského piva, že v Jablonci skočí nový český rekord 238 cm. "Chci prodat tu formu z Madridu," řekl Bába.
                                                                                                    ČTK