Bába opět hýbal světovými tabulkami

1. února 2003, 21:15

Vedoucí muž letošních světových tabulek, vítkovický výškař Jaroslav Bába, pokračuje v obdivuhodných výkonech.

Při svém prvním letošním vystoupení v zahraničí v německém Wuppertalu se v přímém souboji utkal s úřadujícím halovým mistrem Evropy, Švédem Staffanem Strandem. Osmnáctiletý talent české atletiky se velkého soupeře nezalekl a ve Wuppertalu zaznamenal šesté vítězství v šesti závodech letošní sezony. Porážku evropského šampiona korunoval Bába vytvořením nového českého juniorského rekordu v hale výkonem 231 cm! Národní juniorský rekord překonal Bába v sezoně 2003 už podruhé. V Hustopečích si zdoláním 230 cm zároveň zajistil účast v Birminghamu.

O 231 cm se letos pokoušel další Švéd Stefan Holm. Na domácím mítinku v Umee byl však na této výšce neúspěšný. Jaroslav Bába tak letos podruhé posunul hodnotu světového maxima. Ani český halový rekord v seniorské kategorii 236 cm, jehož držitelem je Ján Zvara, pro Bábu nemusí být nedosažitelným.

Ve Wuppertalu se představila také česká výškařka Iva Straková, která ve středu v Cottbusu skončila druhá výkonem 188 cm. Tentokrát si o čtyři centimetry pohoršila a obsadila 9. místo. 

 

Tomáš Klement
Vytisknout

Krátce

26.10.2016 17:46 Předseda ČAS Libor Varhaník obhájil funkci místopředsedy ČOV pro ekonomiku, Kejval znovu předsedou.

26.10.2016 10:50 Keňský oštěpař Julius Yego měl autonehodu. Naštěstí vyvázl bez vážnějšího zranění.

Archiv zpráv

Kalendář událostí