přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

1. února 2003, 21:15

Bába opět hýbal světovými tabulkami

Vedoucí muž letošních světových tabulek, vítkovický výškař Jaroslav Bába, pokračuje v obdivuhodných výkonech.

Při svém prvním letošním vystoupení v zahraničí v německém Wuppertalu se v přímém souboji utkal s úřadujícím halovým mistrem Evropy, Švédem Staffanem Strandem. Osmnáctiletý talent české atletiky se velkého soupeře nezalekl a ve Wuppertalu zaznamenal šesté vítězství v šesti závodech letošní sezony. Porážku evropského šampiona korunoval Bába vytvořením nového českého juniorského rekordu v hale výkonem 231 cm! Národní juniorský rekord překonal Bába v sezoně 2003 už podruhé. V Hustopečích si zdoláním 230 cm zároveň zajistil účast v Birminghamu.

O 231 cm se letos pokoušel další Švéd Stefan Holm. Na domácím mítinku v Umee byl však na této výšce neúspěšný. Jaroslav Bába tak letos podruhé posunul hodnotu světového maxima. Ani český halový rekord v seniorské kategorii 236 cm, jehož držitelem je Ján Zvara, pro Bábu nemusí být nedosažitelným.

Ve Wuppertalu se představila také česká výškařka Iva Straková, která ve středu v Cottbusu skončila druhá výkonem 188 cm. Tentokrát si o čtyři centimetry pohoršila a obsadila 9. místo. 

 

Tomáš Klement

Vytisknout